10 nejluxusnějších vlaků světa

13.2.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Luxusní vlaky jsou tím nejlepším způsobem, pokud chcete cestovat na nejkrásnější místa světa. Zaručují nezapomenutelnou cestu přes nejznámější turistická místa. Kdokoli je ochotný obětovat nemalou částku, může cestovat jako král nebo královna...

Téměř všechny vlaky mají vybavení na světové úrovni s prvotřídními službami, jako jsou restaurace, bary, komfortní spící vozy a dokonce i soukromé koupelny.

 

1. Venice Simplon Orient Express  

 

Venice Simplon Orient Express vás sveze prastarými vagóny z 20. let minulého století. Trasa vlaku vede z Paříže do Istanbulu a tato šestidenní cesta zahrnuje zastávku v Budapešti a Bukurešti. Dekor, vybavení a velkorysost tohoto luxusního dopravního prostředku vás zajisté ohromí, také kvalita jídla a služeb je vskutku prvotřídní. Tamní restaurace nabízí francouzskou kuchyni s živým doprovodem na klavír. Pokud si chcete koupit nějaké suvenýry, zajděte do obchůdku přímo na palubě. Vlak se mimo jiné proslavil i díky novelám Agathy Christie.

 

 

2. Golden Eagle Trans-Siberian Express

 

Golden Eagle Trans-Siberian Express je luxusní ruský vlak, který je spojován s nejdelší vlakovou tratí na světě. Nabízí nejpohodlnější způsob, jak se stát svědkem přírodních krás Sibiře. Vlak byl uveden do provozu v roce 2007 a od té doby je velkým turistickým lákadlem. Na palubě najdete dvě restaurace, „The Gold Restaurant Car“ a „The White Restaurant Car,“ které jsou nádherně vyzdobené. Je zde také barový vagon, opět s živým doprovodem na piano.

 

 

3. Maharaja Express

 

Maharaja Express byl nominován v soutěži o nejluxusnější vlak světa v roce 2012. Tímto vlakem můžete cestovat po nejkrásnějších místech severní Indie, včetně Jodhpuru, Bikaneru, Jaipuru, Varanasi nebo Agri. Souprava pojme pouze 88 pasažérů a je známá především svými restauracemi, které se honosí ručně malovanými stropy. Na palubě jsou dva bary, „Rajah Club“ a „Safari Bar,“ ve kterých mohou hosté nerušeně relaxovat.

 

 

4. Royal Scotsman

 

Royal Scotsman má kapacitu pouze 36 pasažérů a je tou nejlepší volbou pro ty, kteří požadují nejluxusnější pětihvězdičkové vybavení a prvotřídní služby. Trasa vlaku vede přes srdce skotské vysočiny a nabízí tak dechberoucí výhledy na hory. Najdete zde také speciální vyhlídkový vagon, kde se můžete kochat hrady, roklinami a vesnicemi. Kupé jsou vybavena vším potřebným včetně soukromé koupelny s nepřetržitě tekoucí horkou vodou nebo soukromou knihovnou.

 

 

5. Eastern and Oriental Express

 

Eastern and Oriental Express projíždí inspirativní krajinou Singapuru, Malajsie a Thajska. Z vlaku se vám naskytnou nádherné pohledy na fascinující města, lesy, hory a zlaté chrámy. Pasažéři mají na výběr ze šesti různých tras, včetně jedné speciální, která se koná na Nový Rok. Kupé jsou vybavena na světové úrovni a službami na míru zákazníkům. Najdete zde dvě restaurace, jejichž šéfkuchaři jsou ceněni pro výjimečné umění. Součástí vlaku je i vyhlídkový vagon.

 

 

6. Rocky Mountaineer

 

Pokud chcete objevovat krásy Kanady, tento vlak je tou nejlepší možností. Nabízí dvanáctidenní dobrodružství skrz Rocky Mountains s perfektními přírodními památkami. Souprava byla navíc již po sedmé oceněna jako nejlepší cestovní zážitek na světě. Nabízí čtyři úrovně služeb – Zlatý list, Stříbrný list, Červený list a „Whistler“. Zlatý list nabízí nejluxusnější ubytování, jídelnu a bezplatné občerstvení. Stříbrný list nabízí hostům, aby si svůj oběd vychutnali přímo z vyhlídkového vagonu.

 

 

7. Pride of Africa

 

Pride of Africa nabízí nezapomenutelnou cestu pro ty, kteří hledají divokost a dobrodružství. Je tím pravým pro fotografy nebo umělce. Vlak jezdí pouze od konce dubna do začátku května, kdy za devět dní ujede 2000 mil skrz pouště a savany jižní Afriky. Vlak je omezen pouze na 72 členů a pokud jím budete cestovat, můžete se těšit například na diamantové doly, hlavní město Namibie, národní park s divokou zvěří, poušť Kalhari a mnoho dalšího...

 

 

8. Blue Train of South Africa

 

Blue Train of South Africa byl dvakrát oceněn jako nejluxusnější vlak Afriky. Vyjíždí z Petorie a míří do Kapského města, kdy během 27 hodin překoná vzdálenost 1600 km. Existují dva vlaky s tímto názvem, první s ubytovací kapacitou pro 52 hostů a druhý může ubytovat přes 80 lidí. 

 

 

9. Palace on Wheels

 

Palace on Wheels byl prvním vlakem v Indii poskytující hotelové služby. Od roku 1982 se stává stále oblíbenějším. Týden dlouhá cesta umožňuje pasažérům prohlédnout si nejkrásnější místa Rajasthanu zahrnující Jaipur, Jodhpur, Chitaurgarh, Jaisalmer, Udaipur a Afru. Vlak samozřejmě oplývá nadstandardním vybavením včetně luxusního baru, spa salonu a dvou restaurací Maharaji a Maharani. Cesta končí ve městě Agra, kde si mohou návštěvníci prohlédnout Taj Mahal, jeden ze Sedmi divů světa.

 

 

10. Indian Pacific

 

Soupravě propůjčily jméno dva mocné oceány, mezi kterými jezdí již od roku 1970. Vlak překonává vzdálenost 4352 km mezi městy Sydney a Perth přesně 4 dny a tři noci. Je známý nejen pro svůj luxus, ale také díky jedné z nejdelších vlakových tras na světě. Abyste si mohli plně vychutnat krásu Austrálie, vlak dělá dostatečně dlouhé přestávky na nejzajímavějších místech, například v Broken Hill, Adelaide, Cooku nebo Kalgoorlii.