Ranní ptáče dál doskáče aneb 6 rad pro brzké vstávání

28.5.2019  |  Krása a zdraví  |  Autor: jane

Není žádným tajemstvím, že úspěšní lidé vstávají ráno brzo, protože toho potřebují stihnout co nejvíce. Jenže vstávání je často velmi obtížné a v posteli je přece tak útulno. Jak tedy dosáhnout toho, abychom ráno opravdu vstali. Následujících 6 rad vám pomůže. 

 

 

1. Každé ráno si budík nastavte o 5 minut dříve

Nemůžete čekat, že zítra vstanete v pět ráno, pokud každý den vstáváte na devátou. Skončilo by to neúspěchem a to vy přece nechcete. Nařiďte si raději budík jen o 5 minut dříve. A to dělejte každý den. Za 14 dní díky tomu budete vstávat již o celou hodinu dřív.

 

2. Pamatujte si na své „PROČ“

Pokud chcete, aby vaše ranní vstávání bylo jednodušší, pak musíte mít něco, co vás pohání, motivuje a inspiruje. Protože pokud máte v životě pro něco vášeň, tak nebudete chtít přece spát. Budete se chtít probudit, protože teprve pak budete moct pracovat na svém snu.

 

3. Domluvte si s přáteli ranní kafe

Téměř každého baví setkávání se s přáteli, a proto je to bezvadný způsob, jakým se dostat z postele. Navíc schůzka nad ranním šálkem kafe není jen zábavná, ale díky kávě se člověk cítí probuzenější.

 

4. Přizpůsobte své prostředí na příjemné ranní vstávání

Vstáváte do zimy? Pokud ano, tak si položte župan a pantofle poblíž vaší postele a po probuzení se do županu ihned zabalte. Musíte ráno čekat na kávu? Natavte si časovač na dobu vašeho vstávání, káva tak bude hotová v pravý čas. Dobré je také si nastavit na vašem budíku hudbu, která vám zlepší náladu a rozpohybuje vás.

 

5. Přihlašte se na ranní posilovnu nebo jógu

Rozpohybovat tělo hned po ránu je tím nejlepším a nejzdravějším způsobem, jakým lze začít den. Možná cvičení nezní jako nejlepší důvod ke vstávání, ale věřte, že se po něm budete cítit úžasně. Důležité je vybrat si něco, co vás bude bavit, protože pak se na hodiny budete opravdu těšit a nebudete hledat výmluvy.  

 

6. Odměňte se za vaše splněné cíle (týkající se ranního vstávání)

Každý den, kdy se vám podaří vstát podle plánu, dopřejte si něco malého pro sebe. Nemusí to být jídlo. Může to být např. levná dekorace pro váš byt, nový éterický olej, koupelové mýdlo nebo prostě něco, z čeho budete mít radost. Za své úspěchy si odměnu zasloužíte.