Pohádkové šperky z mořských lastur

29.5.2019  |  Doplňky  |  Autor: Em

Jessica Galbreth je umělkyně, která se začala živit výrobou šperků. Přetváří mořské ulity do nádherných kousků, z nichž každý je originál.

Díky speciálnímu procesu, jehož zdokonalování trvalo Jessice roky, může nabarvit ulity do metalických tónů, aniž by byla porušena jejich textura a lesk. Stejně jako sněhové vločky, i mořské lastury se od sebe vždy alespoň trochu odlišují, proto je každý výrobek unikátní.

„Vše začalo, když jsem podědila spousty nádherných mušlí, které moje maminka nasbírala nedaleko svého domova na floridské pláži Cocoa. V tu dobu už jsem šperky vyráběla, proto mě napadlo, že bych je mohla použít právě k tomuto účelu. Chtěla jim dodat tón, ale žádná z barvících technik mi nevyhovovala. Přišlo mi, že barvy zakrývají přirozenou krásu mušlí. Až po několika letech jsem metodou „pokus-omyl“ přišla na způsob, jak přidat na ulity neprůhledné tóny se slabým metalickým nádechem, které stále nechávají povrch mušlí nepoškozený.“

 

 

Mnohaletá práce určitě stála za to! Tady si můžete některé z těchto krásných kousků koupit, třeba jako první vánoční dárek.

 


Zdroj: boredpanda.com