Coboat - pracujte na moři a bavte se

30.5.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

Zapomeňte na ošuntělé zdi, stísněné kanceláře a každodenní osmihodinovou rutinu. Představte si práci, kde je vaší kanceláří otevřené moře – pozorujete modré vlny a azurovou oblohu, na kůži cítíte sluneční paprsky a vdechujete vůni oceánu. Komu by se v takovém prostředí dobře nepracovalo?

Tento sen se však může stát skutečností, a to se zavedením tzv. Coboat, revolučního nápadu, který umožní „digitálním kočovníkům“ objevovat vzdálené vody. Coboat je výtvorem týmu inovátorů, kteří se sešli v Thajsku, aby vdechli život projektu poskytujícímu mobilní kancelář a domov pro profesionály. Tato loď je správnou volbou pro ty, kteří chtějí obeplout zemi, poznávat nová místa a podílet se na dobrodružství, ve kterém lze zkombinovat práci i zábavu.

 

 

Loď je vybavena solárním i větrným systémem na výrobu energie a také záložním generátorem. Pojme 20 pasažérů plus kapitána, kuchaře, manažera a další pracovní síly. Účastníci se mohou připojit na internet 24 hodin denně, pracovat na laptopech, vzájemně spolupracovat, relaxovat v kajutách, jíst a pít pod hvězdami, poznávat nová místa a ostrovy a užívat si množství aktivit, jako je například rybaření, šnorchlování nebo jízda na kajaku. 

 

 

Cena 27 000 Kč za týden trochu ubírá této idylce na lesku, když do ní však započteme ubytování, stravu, vysokorychlostní internet a šanci setkat se s inspirativními lidmi, určitě někteří této nabídce neodolají. 

 

 

Nyní je prodáno přibližně 200 z 1000 ročně dostupných míst a první plavba se chystá na listopad. Mezi ty, kteří se přihlásili, patří především novináři, grafičtí designéři, programátoři, cestovatelští blogeři a podnikatelé.

 

 


Zdroj: coboat.org