Přežil ebolu, a tak jde zpátky do školy

29.5.2019  |  Lidé  |  Autor: jane

Sedmiletý chlapec Patrick Poopei  pochází z Libérie a v září nastoupil znovu do školy. Jako většina liberijských dětí tráví svůj volný čas s rodinou a kamarády. A stejně jako velkému počtu liberijských dětí i Patricku vstoupila do života smrtelná ebola.

 

 

Patrick a jeho otec William měli štěstí. Nákazu ebolou přežili. Ale Patrickova matka bohužel této nemoci podlehla. „Byl bych rád, aby synové (Patrick má bratra Jeremiaha) byli svobodní a nemysleli na to, co se stalo. I proto jsem jim koupil štěně,“ řekl Patrickův otec.

 

 

„Snažím se dávat Patrickovi a Jeremiahovi hračky a věci, na které mám. Když si to nemohu dovolit, tak jim to řeknu,“ vysvětluje William. 

 

 

Kdykoliv William opouští jejich dům, Patrick chce vědět, kam jde a jak dlouho bude pryč. „Nemluvíme o tom, co se stalo, ale já vím, že mu matka schází. Každé ráno se ke mně Patrick přitulí a obejme mě. To samé dělával mamince,“ prohlašuje William.

 

 

William s Patrickem spolu často chodí na místní tržiště. „Patick se tam vždy rozhlíží kolem sebe a nesoustředí se na cestu. Je zvědavý,“ směje se otec.

 

 

Patrick také často chodí se svým otcem do skladu dříví, kde William před svou nemocí pracoval. „Rád bych se sem vrátil,“ říká. „Potřebuji práci, abych mohl živit sebe a své syny.“ 

 

 

„Jsem otcem, jsem matkou …,“ prohlašuje William, který zapsal Patricka do školy na konci srpna. „Povinnosti týkající se školy měla dříve na starosti má žena. Já chodil do práce. Nyní se o všechno starám sám.

 

 

„Zajistit synům studium na dobré škole stojí peníze. Ale chci, aby Patrick i Jeremiah měli dobré vzdělání a mohli tak následně žít dobrý život,“ vysvětluje William, který je hrdý na to, že jeho synové mají dobré známky. „Chci být obchodníkem,“ dodává ještě Patrick.


Zdroj: Medium.com