Leťte v lednu do Maroka a zpět za 2 000 Kč!

14.2.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Taky nesnášíte tu povánoční vyhlídku na dlouhé zimní období, které je ještě před vámi? Rádi byste se přidali k těm šťastlivcům, kteří každoročně na zimu odlétají do exotických krajin, ale nemáte na to?

Tentokrát se vám sen může splnit. Společnosti Wizz Air a Ryanair nabízí super levné zpáteční letenky přímo do srdce afrického Maroca, do Marakeše.

Průměrné lednové teploty jsou zde kolem 20°C, což je přímo ideální počasí na výlety za krásami země. 

Následujících 10 tipů, kam se vypravit, se vám určitě bude hodit...

1.Navštivte kožedělnu ve Fesu, která je v provozu od středověku a moc se od té doby nezměnila. Jen si nezapomeňte vzít do ruky například lístek máty. Proč? To uvidíte (nebo spíš ucítíte) skoro hned...

 

 

2 Přesvědčte se, že „modrá je dobrá“ v ulicích Chefchaouenu, města, které najdete vysoko v marockých horách. Vládne zde uklidňující atmosféra podržená horským sluncem a nebesky modrými domy. 

 

 

3. Naučte se vařit tradiční marocké pochoutky, které jsou směsicí vlivu různých kultur, od arabské a turecké až po francouzskou.

 

 

4. Ponořte se do vody hamámu, starobylých veřejných lázních. Dříve bývaly jediným místem, kde se mohli chudší obyvatelé vykoupat, protože na vlastní vany neměli peníze. Dnes je to jedinečná příležitost, jak si užít kosmetické procedury a masáže přímo pod rukama odborníků a také skvělá možnost, jak poznat místní obyvatele.

 

 

5. Dejte si večeři na Djemma El Fna přímo v srdci Marakeše. Přes den nenápadné náměstí se v noci mění na přehlídku žonglérů, břišních tanečníků, chovatelů hadů, muzikantů a mnoho dalších pouličních umělců...Usaďte se do jedné z kaváren poblíž a ocitnete se v jiné době.

 

 

6. Navštivte Saharu, pronajměte si beduínský stan a velblouda a vydejte se na několikadenní dobrodružství...

 

 

7. Zasurfujte si, zimní období je pro tento sport nejlepší. Klima je mírné, voda poměrně teplá a samozřejmě skvělé vlny!

 

 

8. Meditujte v botanické zahradě Majorelle. Tato oáza klidu poskytuje možnost relaxovat ve stínu vzácných rostlin a kochat se nádhernými barvami všude kolem, a to přímo v centru rušného Marakeše.

 

 

9. Udělejte si výšlap na Vysoký Atlas, který se táhne od západního pobřeží Maroka až k Tunisu. Výstup je možný celý rok a většina lidí začíná z malé vesničky Imlil, která je jen hodinu jízdy od Marakeše.

 

 

10. Věřte, že lepší místo pro pobyt v Maroku než je riad, si nemůžete vybrat. Tyto tradiční domy přeměněné na hotely většinou najdete ve Fesu nebo Marakeši, takže budete přímo v centru dění a navíc – fontána na dvorku, útulné prostředí a možnost snídaně na střeše – co víc si přát?

 

 

Maroko je tohle všechno a ještě víc – zaručeně vás dostane... Více info o letenkách zde.