10 nejdražších luxusních jachet světa

31.5.2019  |  Jachty  |  Autor: Em

Podle britského deníku The Independent se poptávka po luxusních jachtách stále zvyšuje. Jedním z nejvýznamnějších prodejců luxusních lodí je italská společnost CRN Spa, podle které je na světě v současnosti pouze 1 500 lidí, kteří si mohou jeden z jejich výrobků dovolit.

Podle CRN Spa je jednou z největších výzev při stavbě lodi uspokojit měnící se přání zákazníků (konstrukce jachty na přání totiž trvá přibližně 3 roky, během kterých má klient spoustu času měnit své požadavky).

Jedno je však jisté – ať už se nakonec zákazníci rozhodnou pro jakoukoli variantu, tyto lodě je stojí víc, než si většina z obyčejných smrtelníků vydělá za celý život.

10. Dilbar – 263 mil. $

Jachta je 110 metrů dlouhá a vlastníkem je Alisher Usmanov, zakladatel Metalloinvestu. Loď je pojmenována po jeho matce. Podle časopisu Forbes je nejbohatším člověkem narozeným v Rusku.

 

 

9. Pelorus – 300 mil. $

Tato luxusní loď měří 115 metrů a objednána byla Američanem Davidem Geffenem, zakladatelem produkčních společností DreamWorks SKG, Sylum Records, Geffen REcords a DGC Records.

 

 

8. Al Said – 300 mil. $

Majitelem tohoto 155 metrů dlouhého kolosu je Quaboos bin Said, sultán Ománu. Loď pojme 70 pasažérů a 154 členů posádky. Hostům je na palubě k dispozici například přistávací plocha pro helikoptéry, kino a dokonce i koncertní hala.

 

 

7. Dubai – 300 mil. $

Dubai je 162 metrů dlouhý a byl postaven v roce 2006 společností Platinum Yachts. Celkem se zde může ubytovat 115 lidí. Jachta je vybavena mnoha jídelnami, salóny, VIP apartmány a osmi palubními plošinami. Bývala to největší soukromá jachta, teď už ale tento titul náleží Eclipse. Vlastníkem tohoto luxusního plavidla je Mohammed bin Rashid Al Maktoum, vice president a předseda vlády Spojených Arabských Emirátů a také monarcha země.

 

 

6. Radiant – 320 mil. $

Radiant, 110 metrů dlouhý, byl původně postaven pro Borise Berezovského, ruského oligarchu. Nakonec byl ale prodán Abdullahovi Al Futtaimovi, vlastníkovi Al Futtaim Group, což je exkluzivní distributor automobilů značky Honda a Toyota v SAE.

 

 

5. Serene – 330 mil. $

Serene je dlouhá 134 metrů a jejím vlastníkem je ruský zakladatel společnosti SPI Group, Yuri Scheffler. Tato loď se mimo jiné může pochlubit například vnitřní horolezeckou stěnou, místností s výhledem na podmořský svět, dětským hřištěm a dostatkem místa pro ubytování 24 hostů a 52 členů posádky.

 

 

4. A – 390 mil. $

Ne, není to tisková chyba, název téhle luxusní jachty je prostě „A“. Vlastníkem je ruský miliardář Andrey Melnichenko, podnikatel v oboru těžby uhlí a předseda výboru pro Eurochem. Jachta oplývá mnoha snobskými detaily jako například kohoutky u vany a umyvadla, z nichž každý stál 40 000 dolarů, v přepočtu 960 000 Kč. „A“ je také vybavena dotykovou navigací nebo otočnými postelemi. Hlavní ložnice je dokonce chráněna scannerem otisků prstů.

 

 

3. Topaz – 520 mil. $

Tato 147 metrů dlouhá jachta byla postavena na přání Mansoura bin Zayeda, náměstka předsedy vlády Spojených Arabských Emirátů. Navržena byla britským designérem Timem Heywoodem a trvalo čtyři roky, než konečně v květnu 2012 poprvé vyplula z přístavu. Na palubě byste našli tři plavecké bazény, posilovnu, jacuzzi, kino a přistávací plochu pro helikoptéry. Minulé léto si tuto nádhernou loď pronajal Leonardo DiCaprio.

 

 

2. Azzam – 600 mil. $

Toto masivní 180 metrů dlouhé plavidlo vlastní prezident SAE, emír v Abu Dhabi a velitel obranných sil, Khalifa bin Zayed al Nahyan. Loď byla vyslána na moře v roce 2013 a podle deníku Daily Mail se stala „nejsložitější a nejvíc provokující jachtou, která kdy byla vyrobena.“ Může se pochlubit například obrněným hlavním apartmánem, dvěma bazény, dvěma přistávacími plochami pro helikoptéry, kinem, mini ponorkou a také raketovým obranným systémem.

 

 

1. Eclipse – 1,1 mld. $

Nejdražší jachtu světa vlastní ruský politik, podnikatel a investor, Roman Abromovich. Jachta je 163 metrů dlouhá, má čtyři dieselové motory, kino, konferenční vybavení, dětskou hernu, salon krásy, taneční pódium, dva plavecké bazény, místo pro dvě helikoptéry, diskotéku, saunu, 30 kajut, miniaturní ponorku a raketový obranný systém. Hlavní apartmán je obrněný s neprůstřelnými okny.

 

 


Zdroj: therichest.com