Knižní novinky, které vám zpříjemní podzim

31.5.2019  |  Knihy  |  Autor: jane

Venku je sychravo, nevlídně a slunce si s námi hraje na schovávanou. Přesně takové počasí je ale zase ideální k tomu, abychom si uvařili čaj a zalezli si do postele s nějakou pěknou knížkou, díky které se následně můžeme přenést kamkoliv. Chce to jen zapojit naši fantazii. A s kterými knížkami se vám to jistě povede?  

 

Syn – Jo Nesbo 

Jo Nesbo - pravděpodobně současná největší hvězda literárního světa. Může se skoro zdát, že tento autor snad ani nespí, protože vydává jednu knihu za druhou. A každá z nich následně slaví úspěch.

Jeho poslední novinkou je kniha Syn, jehož hlavní hrdinou je vězeň Sonny. Ten si za mřížemi již několik let odpykává trest za dvě vraždy, ke kterým se přiznal výměnou za slib, že bude ve vězení dostávat drogy, které potřebuje. Sonny je ve věznici oblíbený, jelikož slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznání a uděluje jim rozhřešení. Jedna ze zpovědí mu však odhalí tajemství smrti jeho otce – policisty, který údajně spáchal sebevraždu. Sonnymu se následně podaří uprchnout z kriminálu a vydá se soudit živé i mrtvé.

 

& synové – David Gilbert

Kniha & synové je o stárnoucím spisovateli A. N. Dyer, jehož někdejší prvotina Ampersand se stala kultovním románem americké mládeže. Spisovatel se během pohřbu svého dlouholetého přítele psychicky zhroutí při myšlence na to, jaký život vedl a kolika lidem za celé ty roky ublížil. Náhle si uvědomí, že musí žít jinak a udělat věci, které dlouho odkládal. Jako první krok pozve své tři syny, kteří se mnoho let neviděli, aby společně strávili celý týden v New Yorku: Richarda, který se v Kalifornii snaží prosadit jako scénárista, Jamieho, jenž se na dvacet let ponořil do tvorby dokumentárních filmů o lidském utrpení, a nejmladšího Andyho, jehož příchod na svět před sedmnácti lety celou rodinu rozbil a který je odhodlán před návratem na školu přijít o panictví…

 

Urbo Kune – Miloš Urban

Tento sci-fi román se odehrává ve fiktivním hlavním městě Eurosvěta a pojednává o příchodu nového knihovníka Mikuláše Jelena, který pro novou práci opouští svůj antikvariát v Praze. Mikuláš se tu setká s velmi podivnými lidmi, kteří v sobě přinášejí budoucnost. Někteří ho přicházejí obejmout, jiní mu chtějí ublížit. Roli, kterou v tajném plánu města sehrává, se musí učit přímo na jevišti. Může jen doufat, že ji celou bude znát dřív, než ho někdo stihne zabít

 

Dívka ve vlaku – Paula Hawkins

Kniha roku 2015. Rachel dojíždí každý den ranním vlakem do Londýna. Během své cesty si dennodenně prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Rachel mladý pár dokonce i pojmenuje: Jason a Jess. Jednoho dne ovšem zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že je „její“ Jess pohřešovaná a proto se rozhodne obrátit na policii. Stále více se zaplétá do příběhu, který sice není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem.

 

Tři na cestě – David Nicholls

Kniha Tři na cestě je psychologický a zároveň zábavný román, jehož hlavní hrdinové jsou manželé (Douglas a Connie) ve středním věku se svým dospívajícím synem. Douglas má pochybnosti o sobě samém a Connie má všeho akorát tak dost. Rozhodne se tedy odejít od rodiny, protože takhle se nudit a neustále povzbuzovat fňukajícího manžela, to už je lepší být sama. Když Douglas konečně pochopí, co hrozí, rozhodne se získat svou manželku zpět. Pořád ji totiž, světe div se, miluje.


Zdroj: kosmas.cz