Apple přichází s prvním autem. Co bude umět?

16.2.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Em

Apple přijde se svým prvním projektem elektromobilu s názvem Titan již v roce 2019. Kolik bude stát a čím bude výjimečný? Odhaduje se, že tento zázrak vyjde přibližně na 1 320 000 Kč a firma prodá během prvního roku asi 200 000 kusů.

Krizové brzdy, technika držení vozidla v pruhu nebo ovladač pro plynulou jízdu, to vše bude mít auto od Applu společné i s nejnovějším modelem Tesly – S P85D. Dalším společným rysem bude i fakt, že oba automobily jezdí pouze na elektřinu.

 

 

Společnost má nyní čtyři roky na to, aby vše naplánovala, doladila design, udělala testy kvality konstrukce a bezpečnosti při havárii a samozřejmě navrhla unikátní prodejní strategii. Auto bude také muset absolvovat testy na dálnicích a v různých klimatech. Bude cestovat do Údolí smrti i arktických oblastí, aby bylo dokázáno, že funguje za každé teploty a na každém povrchu. Bude také havarováno kontrolními orgány kvůli zkouškám bezpečnosti a vypuštěno na závodní dráhu kvůli vyladění podvozku a brzd. Celý vozový park bude muset zajet tisíce testovacích kilometrů, než se objeví v jakékoli prodejně.

 

 

Společnost s jablkem ve znaku má zkrátka ještě velký kus práce před sebou...

 

 

 


Zdroj: ibtimes.co.uk