V Bangkok Tree House usnete pod hvězdnou oblohou

18.2.2019  |  Architektura  |  Autor: jane

Spát během teplé noci pod širým nebem plných hvězd je zážitek. Ale ačkoliv to nemusí stát vůbec nic, tak přesto pod širákem často nespíme ani jedenkrát do roka. A důvodů je hned několik. Nemáme s kým, bojíme se spát venku, nechceme postel vyměnit za spacák nebo jsou na nás příliš chladné letní noci. Pokud bydlíme ve městě, tak z něho musíme navíc vyjet ven, jelikož jinak nemáme šanci vidět hvězdy. A co kdybychom si ten výjezd o trochu prodloužili? Až do thajského Bangkoku? Právě několik mil od centra Bangkoku se nachází ekologický resort Bangkok Tree House, který svým hostům nabízí přespání pod širým nebem. Ne však na karimatce a ve spacáku, ale v krásné posteli.

 

 

Bangkok Tree House byl vytvořen 36letým Jirayu Tulyanond, jehož cílem bylo postavit hotelový resort s environmentálními faktory. Resort je umístěn na břehu řeky Chao Phraya a nachází se zde 12 pokojů. Bangkok Tree House je doporučen především pro dospělé a starší děti, jelikož se zde nachází různé typy schodišť a lávek, které by mohly seniorům a malým dětem dělat problémy.

 

 

Resort je postaven především z přírodních prvků (bambusu, dřeva) a elektřinu na napájení elektrických spotřebičů získává díky větru a světlu.