10 nejúžasnějších posvátných míst na světě

2.6.2019  |  Cestování  |  Autor: jane

Když člověk doputuje na posvátné místo, je jistě ovlivněn jeho pozitivním vlivem, který na něho působí. Podívejte se na následující posvátná místa, která se vyplatí navštívit.

 

10. Devils Tower, Wyoming, USA

Tento geologický útvar se nachází ve státě Wyoming v USA a jeho název v překladu znamená Ďáblova věž. Indiáni ho považují za posvátné místo, o jehož vzniku panují mezi nimi různé legendy. Kolem Devils Tower vede veřejně přístupná trasa (okruh), měřící asi 2,1 kilometrů.

 

 

9. Hora křížů, Siauliai, Litva

Hora křížů je umělý pahorek, který je jedním z nejznámějších míst v Litvě. Odhaduje se, že se zde nachází téměř 200 000 křížů, které zde zanechali poutníci. Papež Jan Pavel II. během své návštěvy Hory křížů v roce 1993 prohlásil, že je to místo naděje, míru, lásky a oběti.

 Hora křížů je nejen křesťanským poutním místem, ale i symbolem odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu.

 

 

8. Uluru, Northern Territory, Austrálie

Pískovcová skála je jedna z nejznámějších atrakcí v Austrálii. Uluru má nesmírný kulturní a náboženský význam pro zdejší domorodce, kteří stále věří, že zde žijí duchové. Rudá skála navíc během dne mění svou barvu, přičemž nejvíc oranžová je při západu slunce.

 

 

7. Cenote, Chichén Itzá, Mexiko

Hluboké zatopené závrty jsou v Mexiku časté, ale cenote v Chichén Itzá je významnější díky své minulosti, jelikož se nachází ve velmi důležitém městě mayské civilizace. V tomto zatopeném závrtu navíc docházelo k obětování objektů a lidí, díky čemuž závrt nese název Studna obětí.

 

 

6. Fudži, Honshu Island, Japansko

Hora Fudži se řadí k symbolům Japonska. Jedná se o stále aktivní sopku, která dosahuje výšky 3 776 metrů nad mořem, díky čemuž je nejvyšší horou v zemi. Sopka Fudži po staletí přitahovala poutníky pro svůj historický, kulturní a náboženský význam. 

 

 

5. Songzanlin, Shangri-La, Čína

Songzanlin je největší tibetský buddhistický klášter, který byl postaven v horách v roce 1679 a díky své rozsáhlosti připomíná malé historické městečko. U turistů je toto místo velmi oblíbené díky tibetské architektuře, zachovalým freskám a zlatým sochám Buddhy. Navíc se zde koná po celý rok mnoho zajímavých akcí.

 

 

4. Yamdrok Lake, Tibet

Yamdrok Lake je sladkovodní posvátné jezero, které se stalo cílem mnohých poutníků. Mezi jeho nejslavnější poutníky patří Dalai Lama.

 

 

3. The Blue Lake, South Island, Nový Zéland

Jezero se nachází v přírodním parku Nelson Lakes National Park a může se pochlubit nejčistší vodou na světě. Je čistá téměř jako destilovaná voda a její viditelnost je až do hloubky 80 metrů. Nikoho asi moc nepřekvapí, že vstup do jezera je zakázán.

 

 

2. Batu Caves, Gombak, Malajsie

Batu Caves se nachází 13 km od hlavního města Malajsie Kuala Lumpu a jedná se o populární vápencový kopec, který v sobě skrývá mnoho jeskyní, jejichž stáří se odhaduje na 400 miliónů let. Hlavní část komplexu je 100 metrů vysoká otevřená klenba, která se nazývá Jeskynní katedrála. 

 

 

1. Kelimutu, Flores Island, Indonésie

Sopka Kelimutu se nachází v Indonésii a ve svém kráteru schovává tři barevná jezera. Ta jsou zcela mimořádná a ojedinělá tím, že nejenže má každé z nich jinou barvu, ale dokonce se jejich barvy v nepředvídatelných intervalech mění. Tyrkysová, hnědočervená a černá jsou aktuální barvy jezer, ale ještě před několika lety to byly modrá, kaštanová a tmavě zelená. Podle pověsti se barvy mění podle nálady duší, které zde přebývají.