10 nejlepších citátů Steva Jobse

20.2.2019  |  Celebrity  |  Autor: jane

Steve Jobs byl jedním z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu a jeho tvář bude navždy spojená s firmou Apple. Navíc se tento výjimečný člověk se proslavil i svým řečnickým nadáním, kterým ohromoval celý svět. Není tak divu, že během svých projevů pronesl mnoho zajímavých myšlenek.

 

 

1. „Jediným způsobem, jak dělat skvělé věci, je dělat to, co milujete. Pokud jste to ještě nenašli tak hledejte. Nepřestávejte.

 

2. „Tvůj čas je omezený. Neztrácej ho tím, že budeš žít život někoho jiného.“

 

3. „Jsem přesvědčený o tom, že to co rozlišuje úspěšné lidi od neúspěšných, je vytrvalost.“ 

 

4. „Na detailech záleží, ten čas vložený do vyladění maličkostí za to stojí.“

 

5. „Pokud to nemilujete, tak neuběhnete tu extra míli, nebudete pracovat ten víkend navíc. Pokud chcete být v něčem úspěšní, tak to musíte milovat.

 

6. „Vyměnil bych všechnu svou technologii za jedno odpoledne se Sokratem.“

 

7. „Nemám zájem být nejbohatším člověkem na hřbitově… Chci v noci usínat s tím, že jsem udělal něco báječného… Na tom mi záleží.”

 

8. „Pokud se na to podíváte z blízka, tak všem lidem, kteří se stali úspěšní přes noc, to zabralo neuvěřitelné množství času.“ 

 

9. Ty nejlepší věci v životě mě nestály žádné peníze. To nejcennější, co všichni máme, je náš čas."

 

10. Vědomí, že brzy zemřu, je nejdůležitějším nástrojem, který mi pomáhá činit zásadní životní rozhodnutí. Protože téměř všechno - veškerá vnější očekávání, veškerá pýcha, všechen strach z trapnosti nebo neúspěchu - se tváří v tvář smrti ztratí a zůstává jen to, co je opravdu důležité. Vědomí, že zemřete, je nejlepší způsob, jaký znám, jak nespadnout do pasti přesvědčení, že máte co ztratit. Už teď jste nazí. Není důvod nejít za svým srdcem."


Zdroj: brainyquote.com