Supersonický tryskáč bez oken za 80 milionů dolarů

14.6.2019  |  Auto-moto  |  Autor: mathew

Spike S-512 od společnosti Spike Aerospace je nadzvukový tryskáč, který umožní cestujícím dostat se do různých destinací za poloviční čas, než je to v současné době obvyklé. Znamená to, že cestující budou moci létat z New Yorku do Londýna za 3-4 hodiny místo 6-7 hodin. Z Los Angeles do Tokia za 8 hodin místo 14-16 hodin.

 

 

Další inovací v konstrukci tohoto letadla je revoluční kabina pro cestující, ve které již nebudou okna. Místo nich budou vnitřní stěny pokryté tenkými zabudovanými obrazovkami, na něž budou kamery umístěné kolem letadla přenášet aktuální panoramatický výhled do okolí. Cestující budou moci obrazovky ztlumit nebo změnit výhled na jeden ze scénických obrazů uložených v systému.

Jedním z důvodů odstranění oken jsou značné problémy při navrhování konstrukce trupu letadla, což se následně projevuje na celkové váze letadla. Pomocí mikro-kamer a ultraplochých displejů, které jsou teď k dispozici, je možné ve značné míře letadlo odlehčit.

Kromě nejnovější technologie včetně kompozitního materiálu, pokročilé avioniky a pohonného systému začlenila společnost do návrhu S-512 i zajímavý design interiéru.

Pořídit si tento model letadla s kapacitou 18 lidí bude možné již v roce 2018 za 80 milionů dolarů.

 


Zdroj: spikeaerospace.com