Plovoucí solární ostrov zachrání Maledivy

14.6.2019  |  Architektura  |  Autor: mathew

 

Přemýšleli jste někdy nad následky globálního oteplování? Velké společnosti vlastnící luxusní rezorty na ostrovech již spočítaly všechny ztráty plynoucí ze stoupající hladiny moře v důsledku klimatických změn. V současné době je ve velkém ohrožení malý národ na Maledivách, jelikož větší část z 1200 ostrovů, které tvoří Maledivy, se nachází na úrovni jen šesti metrů nad mořem. Maledivané tak můžou ztratit nejen střechu nad hlavou, ale vlastně všechno, co do teď měli.

S ohledem na nepříznivý vývoj této situace začala vláda Malediv nejenom skupovat pozemky v okolních zemích pro ústup národa, když Maledivy zmizí, ale společně s majiteli luxusních rezortů začali hledat alternativní řešení v boji proti rostoucím přílivům.

Se zajímavým nápadem přišel italský designér Michele Puzzolante, jehož koncept s názvem "Solar Floating Island (SFI)" představuje soběstačný energetický generátor, který využívá pouze solární energii. Designér promyslel celý projekt do nejmenších detailů a představil základní výhody konstrukčního řešení svého konceptu. Celý rezort je postaven na plovoucí pontony, což vyřeší problém stoupající hladiny moře. Michele Puzzolante získal plnou podporu od vlády Malediv a první část vývoje začne během několika příštích měsíců.

 

 

Kromě základního vybavení bude mít pětihvězdičkový hotel Solar Floating Island přístav na 14 jachet, podvodní restauraci a bar, přístav na 10 solárně plovoucích rezortních jednotek a 3 mini letiště. Předpokládaný odhad nákladů je 145 milionů dolarů.

Michele Puzzolante říká: "Realizace tohoto projektu poslouží jako dobrý příklad pro využití obnovitelných zdrojů a čisté energie v jakémkoliv typu průmyslu."

  


Zdroj: mpd-designs.com