Podmořský život zachycen na 150.000 makrofotkách

24.5.2019  |  Příroda  |  Autor: mathew

 

Projekt "Slow Life" je pokus, jak ukázat tajuplný život mořských živočichů ve velkém zvětšení. Korály a houby jsou velmi mobilní tvorové s ohromujícími životními schopnostmi. Daniel Stoupin strávil 9 měsíců přípravou 4minutového videa, které sestavil ze 150.000 snímků. Video je unikátní tím, že Daniel dokázal zachytit fluorescenci různých druhů korálů, která je obvykle pouhým okem neviditelná. Snímky byly vytvořeny pomocí techniky time-lapse, stereoskopu a osvětlením korálů plným spektrem světla, což umožnilo odhalit jejich fluorescenční pigmenty.

Tento mladý nadějný student Queenslandské Univerzity v Austrálii studuje mořskou biologii a zároveň se věnuje fotografování. Synergickým efektem těchto dvou životních vášní vzniklo dechberoucí video. 

"Můj krátký film odhaluje úplně jiný svět hypnotického pohybu mořských živočichů. Nápad spočíval v přiblížení korálového útesu jako místa, kde se odehrává naprosto jedinečný život," říká o svém projektu Daniel.

 

 

Fotografické zařízení Daniela: Canon EOS 7D, Canon EOS 5D Mk III, Canon MP-E 65mm makroobjektiv, vlastní spektrum lampy.

Podívejte se na další úžasné fotky Daniela, na kterých jsou zachyceny i ty nejmenší detaily a barvy korálů a polypů. Příroda udělala unikátním každého z nich...

 

 

Jestli vás Danielova práce zaujala, mrkněte na jeho blog, kde naleznete další zajímavé fotografie pořízené makroobjektivem.


Zdroj: microworldsphotography.com, discoverwildlife.com