8 milionů květů na obloze ve 4K rozlišení

15.6.2019  |  Hardware  |  Autor: mathew

 

8 milionů zářivě zbarvených květů zaplavilo malou vesničku v Kostarice. Neskutečně krásný pohled byl součástí reklamy společnosti SONY na její nové 4K Ultra HD televizory. Lístky, které se dva týdny sbíraly, byly pravé a celkově vážily asi 3 a půl tuny.

Britský tým na speciální efekty květy s pomocí různých větrných strojů rozfoukal a vytvořil tak úžasný pohled na oblohu plnou květů. Důvod, proč je ve videu právě 8 milionů okvětních lístků, je jednoduchý - právě tolik pixelů mají obrazovky těchto nových televizorů.

Reklama by měla poukazovat na ostrý obraz a barevné vymoženosti nových HD obrazovek. Skvělý nápad, ne?

 

 

Oficiálně má 4K rozlišení 4096 x 2160 pixelů. Nicméně pro normální formát obrazu TV s poměrem stran 16:9 bylo rozlišení změněno na 3840 x 2160. To je ale stále čtyřikrát víc ve srovnání se standardním Full HD rozlišením 1080p (1920 x 1080).

 

 

Jestli jste jedním z technogeeků a máte pocit, že tento technologický skvost z dílny SONY s ultravysokým rozlišením musíte mít doma, můžete ho koupit v internetovém shopu Alza zde za cenu kolem 100 tisíc korun. Na oficiálních stránkách výrobce SONY naleznete všechny důležité technické specifikace.

 


Zdroj: boredpanda.com, whathifi.com