6letý chlapec vybral $750.000 na léčbu kamaráda

3.3.2019  |  Lidé  |  Autor: mathew

Je zajímavé, jak děti vnímají různé etapy svého života, například první kamarádství. Ve své knize "Čokoládová tyčinka" popisuje Dylan Siegel kamarádství sladké jako čokoláda. Vlastně všemu, co je úžasné, Dylan říká "čokoládové".

"Chocolate Bar" je název knihy, kterou napsal 6letý Dylan, aby získal peníze na lék pro svého nejlepšího přítele Jonaha, který má vzácnou nemoc jater GSD typu 1. Jonah je jedním z 500 dětí na planetě trpících tímto onemocněním.

Dylan vybral už více než 750.000 dolarů. Jen v průběhu několika hodin se loni v listopadu na školní akci prodalo přes 200 výtisků knihy "Chocolate Bar" a navíc 100 vlastnoručně zabalených čokoládových tyčinek (darovaných společností Whole Foods Market) za přibližně 5.000 dolarů.

Zpráva o této nevšední charitativní akci se velmi rychle rozšířila a již zanedlouho byli oba chlapci pozváni na autogramiádu do známého knihkupectví Barnes & Noble, na televizní vystoupení na CBS, Fox News, NBC a zaujali i další média v Austrálii. To napomohlo k prodeji více než 16.000 kopií knihy Dylana po celém světě. Aktuální vybraná částka 750.000 dolarů se pomalu blíží ke svému cíli 1.000.000 dolarů.

Všechny získané peníze jdou přímo do Jonahova výzkumného fondu na Univerzitě na Floridě, kde Jonahův lékař Dr. David Weinstein, který je expertem na jeho záludnou nemoc jater, aktivně hledá lék.

Je toho hodně, co bychom se mohli od tohoto malého chlapce naučit. Má velké srdce a velký cíl.

 


Zdroj: chocolatebarbook.com