Nejlepší evropský startup vám pomůže spát efektivněji

3.3.2019  |  Gadgets  |  Autor: mathew

 

Máte někdy pocit ospalosti? Potřebujete více energie? Chcete mít ještě větší kontrolu nad vaším dnem? Chcete být hrdinou přes den a superhrdinou v noci? V takovém případě je NeuroOn právě pro vás! Představujeme vám inovativní vědecký projekt, který vám pomůže spát efektivně.

 

 

NeuroOn je spací maska, která měří vaše biologické signály včetně mozkových vln (EEG - elektroencefalografie), svalového napětí (EMG - elektromyografie) a pohybů očí (EOG - elektrookulografie) a umožňuje velmi přesné a hluboké měření vašich spánkových cyklů.

 

 

Zde je třeba vysvětlit důležitý pojem "polyfázický spánek", který představuje základ tohoto projektu. Jde o alternativní spánek, který může snížit požadovanou dobu spánku na pouhých 2-6 hodin denně. V podstatě se jedná o rozložení vašeho spánku na menší části po dobu celého dne, což vám následně umožní spát méně, ale budete se cítit svěže a nabití energií jako po osmihodinovém spánku. Ano, jak jste správně pochopili, váš rok bude mít více než 420 pracovních dnů!

 

 

Leonardo Da Vinci, Tesla, Churchill, a dokonce Napoleon uměli využít polyfázický spánek k odpočinku. Umožnil jim plně se zregenerovat a z historie jistě víte, že tito kluci dostali, co chtěli!

 

 

Veškeré údaje získané o spánku uživatele jsou zpracované na základě digitální analýzy a posílané přes Bluetooth do speciální aplikace pro smartphone. Baterie pracuje po dobu 10 dní. Když spíte, aplikace se usilovně snaží naučit vaše osobní preference a styl spaní.

 

 

"Užijte si delších a účinnějších dní. Spěte celkem jen 2 hodiny denně a nechte vaši produktivitu stoupat," začíná prezentaci svého projektu Kamil Adamczyk, CEO NeuroOn a klíčový člen týmu polských vývojářů. Projekt získal první místo za nejlepší startup roku 2013 v Evropě.

 

 

A udělal velký dojem dokonce i na polského prezidenta Bronisława Komorowskeho, který se stal prvním uživatelem této masky.

 

 

Určitě si nenechte ujít toto video, ve kterém se budete mít možnost podrobněji seznámit s tvůrci NeuroOn.


Zdroj: kickstarter.com