Vynález nadané teenagerky nabije mobil za 20 sekund

16.6.2019  |  Gadgets  |  Autor: mathew

Čekat několik hodin na nabití baterky v mobilu může být brzy otázkou minulosti. Díky šikovnému vynálezu 18leté středoškolačky z kalifornské Saratogy by se čas nabíjení mohl zkrátit na 20 - 30 sekund. Eesha Khare si za své zařízení odnesla ocenění pro mladé vědce Intel Foundation Young Scientist Award a okamžitě ji kontaktovali i zástupci gigantu Google.

"V rámci projektu jsem vyvinula nový superkondenzátor," uvedla Eesha. Miniaturní zařízení sloužící jako úschovna energie je ve skutečnosti elektrický dvouvrstvý kondenzátor. Jde o zařízení příští generace, které dokáže uchovat velké množství energie v malém prostoru na dlouhou dobu a rychle se nabíjí. Samotný superkondenzátor není novinkou, no mladá Američanka ho přivedla na jinou úroveň.

"Moje baterka v telefonu se velmi rychle vybíjí," uvedla Eesha, kterou malá nepříjemnost inspirovala k práci v oblasti technologií pro uchování energie.

Kromě výhry 50 tisíc dolarů získala mladá vynálezkyně i podporu od společnosti Google, která chce sledovat její plán na změnu životnosti mobilních baterií.

 


Zdroj: webnoviny.sk