Dva geniální projekty futuristických koupelen

6.3.2019  |  Architektura  |  Autor: mathew

Právě vidíte dva projekty futuristických koupelen s názvy "An Oasis in a Sandstorm" a "H2O in Geometry". Byly navrženy pro soukromé domy v Bulharsku. Designérkami těchto místností jsou bulharská dvojčata Branimira Ivanova a Desislava Ivanova. Navrhly je za účelem relaxace a odreagování.

 

první projekt: An Oasis in a Sandstorm

 

 

"Navrhly jsme ložnici a koupelnu, které jsou od sebe oddělené krbem a prosklenou stěnou. Cílem bylo vytvořit prostor pro naprosté uvolnění smyslů - v ložnici jsme použily barvu představivosti fialovou a žlutou byla vymalována koupelna. Naše koupelna tak vypadá jako oáza v poušti. Jsou zde dva různé typy umyvadel, vana se nachází u okna s.krásným výhledem na moře. Zatímco jedna osoba může být ve vaně, druhá má možnost vychutnávat si sklenku vína na pohovce u krbu."

 

 

druhý projekt: H2O in Geometry

 

 

"Koupelna je velmi důležitá místnost v domě a je pravděpodobně jediným místem, kde můžete být sami, můžete relaxovat, přemýšlet a snít. Zvolily jsme název H2O in Geometry, neboť voda je stěžejním prvkem projektu. Podle japonského výzkumníka jménem Masaru Emoto může mít voda vliv na naše myšlenky a okolí. Všechny známé formy života závisí na vodě. Koupelna je rozdělena do dvou částí s rozdílnou výškou podlahy. Ty jsou ovšem spojeny schody, které se dají využít i k sezení."


Zdroj: adelto.co.uk