Rajib si plní sen i v těžkých životních podmínkách

18.6.2019  |  Sport  |  Autor: mathew

 

Představte si, že se vaše matka živí prostitucí, trápíte se v chudé čtvrti Kalkaty v Indii a o otci nemáte žádné informace. Tohle je příběh, který chytí za srdce. Šestnáctiletý Rajib Roy netrávil školní léta zrovna idylicky. Žije v jednom pokojíčku s bratrem a matkou, která peníze pro domácnost vydělávala prostitucí.

Nyní ho ale čeká změna. S jedenácti dalšími nadějnými fotbalisty stráví dva týdny v mládežnické akademii Manchesteru United. A není vyloučeno, že pokud na testech uspěje, zůstane v Anglii i delší čas. Možná napořád.

 

 

Rajib zaujal svým uměním s míčem na národním turnaji. Většina z jedenácti chlapců, kteří se do Manchesteru na kemp sjedou, pochází z bohatých rodin a ovládají angličtinu. Rajib je ale zcela jiný. Bude to mít mnohem těžší.

"Lidé se mě pořád ptají, jaké to je mít matku prostitutku, a pak dosáhnout něčeho takového. Já nevím, jak odpovídat. Moje matka je velmi plachý člověk, miluji ji a z něčeho žít musíme. Také chci vydělat nějaké peníze, aby mohl můj bratr studovat anglickou školu. Věřím, že se to povede.“ 

 


Zdroj: fotbalnaplno.cz