Chlap v růžové "tutu" pomáhá ženám v boji proti rakovině

8.3.2019  |  Lidé  |  Autor: mathew

 

V roce 2003 se fotograf Bob Carey a jeho žena Linda přestěhovali do New Yorku po 42 letech života ve Phoenixu. Šest měsíců po přestěhování byla u Lindy diagnostikována rakovina prsu. Linda ji porazila, ale v roce 2006 se nemoc vrátila.

Bob vzpomíná na těžké časy takto: "Během těchto posledních devíti let jsem byl nadšen ze síly, krásy a ducha mé manželky. Kupodivu nás její rakovina naučila tomu, že život je dobrý, i když může být velmi obtížný. Tou nejdůležitější věcí je dokázat se postavit dalšímu dnu, nebát se smát i sobě a sdílet toto všechno s ostatními."

 

 

Projekt "Baletka" začal v roce 2003 sérií černobílých autoportrétů Boba v baletní sukýnce "tutu" a byl součástí benefiční akce. Autor chtěl ukázat, že jde do světa a má na sobě jenom růžové tutu a nic jiného. Fotografie získaly obrovský počet pozitivních reakcí, což pár inspirovalo natolik, že se rozhodl pokračovat v.získávání finančních prostředků ve prospěch organizací, které poskytují pomoc s náklady na léčení, dopravu, domácí péči, péči o děti a na medikamenty pro ženy, které mají rakovinu prsu.

Jestli vás tento projekt oslovil, více se o něm můžete dozvědět tady.

 


Zdroj: twistedsifter.com