Jak složité jsou cesty taneční hudby? Budete se divit!

24.6.2019  |  Videa  |  Autor: mathew

Hudební turistika (cestování za účelem návštěvy koncertu nebo festivalu) je na vzestupu. Proč ale zůstat jen u koncertů a festivalů? Proč nenavštívit rodiště svého oblíbeného žánru a sledovat jeho postupné změny?

Aby bylo snazší sledovat hudební historii, server Thomson vytvořil interaktivní mapu s podrobnostmi o vývoji západní taneční hudby v průběhu posledních 100 let. Mapa zobrazuje čas a místo, kde se každý z hudebních stylů narodil a jak ovlivnil jiné žánre.

Doufáme, že grafika vám umožní dozvědět se více o hudbě, kterou milujete. Objevování jiných forem hudby teď může být zábavou, nemyslíte?

 

Po kliknutí na obrázek se vám zobrazí interaktivní grafika.

 

O výzkumu:

Mapa ukazuje vývoj pouze hlavních a populárních tanečních žánrů, nezahrnuje všechny možné podžánry. Je často velmi obtížné přesně určit rok zrodu konkrétního žánru, proto bylo narození každého žánru zobrazneo v období 5 let. V analýze jsou také zahrnuty netaneční hudební žánry, které ovlivnily taneční hudbu, ale jejich vlastní vlivy nejsou zobrazeny.

Místo, kde se žánr zrodil, často nebylo místem, kde si nakonec získal největší oblibu.

Podkladem pro vytvoření mapy se staly zdroje: Bass Culture, Last Night A DJ Saved My Life, The All Music Guide to Electronica a Wikipedia. Je potřebné si uvědomit, že čas zrodu, definice a místo původu hudebních žánrů je poměrně složité téma a existuje naň mnoho různých názorů a analýz. 

Budeme rádi, když se s námi o své myšlenky podělíte v komentářích níže.


Zdroj: thomson.co.uk