Podívejte se do garáže snů v Abu Dhabi

12.3.2019  |  Auto-moto  |  Autor: mathew

 

Na světě je několik velmi unikátních sbírek automobilů, ze kterých se vám začne zastavovat mysl. Sbírka SBH Royal Auto Gallery je jednou z nich. Od chvíle, kdy spatříte první vozy v tomto soukromém muzeu, které se nachází v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abu Dhabi, vám bude okamžitě jasné, že se nacházíte v garáži vašich snů.

SBH Royal Auto Gallery není pouze galerie sama o sobě, obsahuje tři tematické křídla s nejvzácnějšími a nejunikátnejšími "hyperauty" a také pracovní a jídelní prostory, kino, lázně, hernu a dokonce i bowling.

 

 

Sheikh Sultan založil kolekci v dubnu 2004, když koupil Alpina V8 Roadster. Byl to začátek jeho vášně, která nyní zahrnuje téměř každé superauto na planetě. Uvnitř galerie je prostor pro 32 vozů, ale to je jen část z celé kolekce, která se skládá z desítek automobilů.

Zvláštní místo v galerii je vyhrazeno pro několik značek, ale zejména pro Bugatti. Nachází se zde Veyron Super Sport World Record Edition a Veyron Grand Sport Vitesse World Record Edition, spolu s dalšími dvěma Veyrony a modrým Bugatti EB110.

Ferrari má taky své speciální místo, které zahrnuje legendární F40, F50, Enzo, 599XX a dokonce i LaFerrari. Porsche čítá modely Carrera GT a velmi vzácné Porsche GT1. Mercedes-Benz je zastoupen modely SLR 722 Edition, SLR 722 S, SLR Stirling Moss, SL65 Black Series, legendárním 300SL Gullwing a velmi vzácným CLK GTR Roadster.

 

 

SBH Royal Auto Gallery se nachází na historickém místě Abu Muraikha, na kterém se dnes pěstují ovocné stromy a datlové palmy. Tato oblast je také domovem pro několik dalších šejkových vášní jimiž jsou chov velbloudů, arabských gazel a orlů. Galerie je obklopena upravenými zahradami a dalšími zábavnými centry, včetně soukromé motokárové trati, kde jsou všechny vozy drženy v top stavu.

Kromě hlavní galerie existuje garáž, kde se nachází další část kolekce automobilů, která zahrnuje vše od luxusních limuzín, F1, nadupaných off-roadů a vzácných supersportů jako je například Vector W8.

SBH Royal Auto Gallery hostila již několik prémiových události, jako je Bugatti SAE Grand Tour a nedávnou vernisáž McLaren P1 a LaFerrari.

Pokud vás galerie zaujala natolik, že jste začali zvažovat její návštěvu, máme pro vás špatnou zprávu. SBH Royal Auto Gallery je soukromá sbírka a lze ji navštívit výhradně na pozvání.

 


Zdroj: gtspirit.com