Concept Roadster definuje budoucnost motocyklů BMW

15.3.2019  |  Auto-moto  |  Autor: mathew

 

BMW představila novou studii ultra-moderního motocyklu s názvem Concept Roadster. Podle bavorské společnosti, je Roadster pohledem do budoucnosti a představuje to, co značka plánuje pro budoucí generace roadsterů poháněných motory boxer.

Dominantním prvkem celého konceptu je poslední generace 1,2 litrového 2-válcového motoru o výkonu 123 koní, který je uložen v odlehčeném trubkovém rámu s jednostranným otočným ramenem. Nízký předek  v kombinaci se zdviženou podsedlovkou dodává designu motorky pořádnou dávku dynamiky. Za pozornost určité stojí také světlomet využívající poslední LED technologie. Jedním z  nejvýraznějších detailů jsou slidery na krytech ventilových vík, které naznačují, že Concept Roadster se nebojí ani extrémních náklonů. Futuristický spoiler a výfukový systém v závodním stylu dotvářejí dokonalý design tohoto unikátního motocyklu.

Slova šéfa konstruktérů BWM Motorrad Ola Stenegarda, který říká, že Concept Roadster není vzrušující jen na pohled, ale především při jízdě samotné, v nás zanechávají touhu si tohoto tátoše co nejdřív vyzkoušet na silnici. Možná se tak stane už na podzim, kdy by jsme se mohli dočkat představení sériového modelu.

 


Zdroj: carscoops.com