Navštivte Island, rozmanitou krajinu s nevšední sílou

15.3.2019  |  Cestování  |  Autor: mathew

 

Island, země tryskajících sopek, monolitických ledovců, ledových hor a hlubokých fjordů, se stal Mekkou pro fotografy, kteří chtějí zachytit jeho syrovou a mystickou přírodní sílu.

Všude přítomné kontrasty této krajiny jsou pro cestovatele z celého světa neodolatelné. Ledovcová záplavová území, vodopády, tyčící se hory, fjordy a dokonce i pouště sopečného popela, to všechno najdete relativně blízko od sebe. Malá populace Islandu (přibližně 325 tisíc lidí) také znamená, že většina jeho přírodních krás zůstává téměř nebo zcela nedotčených.

Erupce islandských sopek ovlivnily průběh událostí v celé historii lidstva. V roce 1783 způsobily erupce sopky Laki rozsáhlé devastace v celé Evropě a dokonce způsobily hladomor v Egyptě a přerušily monzuny v severní Africe a Indii. V roce 2010 poslaly sopečné erupce Eyjafjallajökull mraky popela do celé Evropy a následně musely být zrušeny tisíce letů.

Je vidět, že magická a divoká příroda malého Islandu umí projevit svou nevšední sílu a možná je právě proto jeho návštěva splněným snem nejednoho cestovatele.

Neváhejte a poznejte tuto jedinečnou krajinu právě teď! Letenky za výborné ceny teď můžete rezervovat na portále cestujlevne.com.

 

 


Zdroj: boredpanda.com