Úžasný projekt Atlantis: plovoucí město

17.3.2019  |  Architektura  |  Autor: rocky

Futuristické plovoucí město uprostřed oceánu se možná brzy stane realitou. Autorem tohoto inovativního plánu je architektonické studio AT Design, které bylo založeno v Londýně. 

Pokud bude projekt schválen, realizátorem se stane čínská stavební firma China Communications Construction Company, která se v současnosti zabývá stavěním mostu, který spojuje města Macau, Hong Kong a Zhuhai. 

 

 

Atlantis představuje pokus o minimalizaci znečištění, odlesňování a dalších škodlivých dopadů na životní prostředí, které jsou součástí našeho postupného systému rozvoje měst. Hlavní koncepcí projektu je maximální snížení emisí oxidu uhličitého do atmosféry, a právě proto budou obyvatelé Sino-Atlantis využívat elektromobily. 

Ve městě budou postaveny vodní kanály a vodní cesty jako dálnice pro dopravu na lodích, a také síť chodníků a tunelů, které umožní lidem procházet městem. V projektu nebudou chybět ani porty pro ponorky. 

Plovoucí město bude mít nadzemní a podvodní vrstvu a bude zcela soběstačné. Bude zde postavena farma, inkubátor, středisko likvidace odpadů, hotely, a na zábavu budou sloužit nákupní a zábavní centra. Pokud vše proběhne podle plánu a plovoucí město se stane realitou, nastane výrazné ovlivnění naší budoucnosti. 

 


Zdroj: mymodernmet.com