Po třech letech v korzetu má pas jako vosa

23.2.2019  |  Lidé  |  Autor: mathew

24letá Michele Kobke z Berlína využila drastickou metodu, jak se přiblížit svému ideálu krásy. Po dobu tří let ze sebe nesvlékala těsný zeštíhlující korzet. Sama Michele přiznala, že s postavou nebyla nikdy spokojená. Myšlenka, že kolem ní chodí slečny s vosím pasem, jí vůbec nedávala vydechnout. Mladá žena se tedy rozhodla vyřešit své neustálé trápení, aby se konečně komplexů zbavila.

 

 

 

 

 

"Nechtěla jsem držet žádnou dietu, protože jsem věděla, že mi nepomůže dosáhnout vysněného cíle. Moji příbuzní mě přesvědčovali o tom, že bych měla být hrdá na svůj 64centimetrový pas. Ala když jsem se podívala do zrcadla, jenom jsem brečela," říká Michele. V úzkém korzetu se na několik let doslova uvěznila. Dokonce si na tento každodenní doplněk svého šatníku zvykla tak, že v něm i spala.

Po třech letech se její pas zmenšil z 64 na 40 centimetrů. Studentka z Berlína prý ale stále není úplně spokojená a chce překonat rekord Američanky Cathy Jung, jejíž pas byl zaznamenán v Guinessově knize rekordů jako nejtenčí pas na světě. Při výšce 165 cm má Cathy 38,1centimetrový pas.

Odborníci varují, že stálé nošení korzetu může způsobit vážné zdravotní problémy jako například problémy se srdcem.