Audi S8 ABT je limuzína pro ty nejnáročnější

25.3.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Audi A8 je všeobecně známý automobil jako luxusní limuzína s parádním vzhledem a specifikacemi pro náčočnejších, které z ní činí vozidlo určené pro vyšší třídu. Pokud se jedná o model S8, přidává se k tomuto všemu i úchvatný výkon čtyřlitrového osmiválcového motoru TFSI (580 koní).

I toto někdy někomu nestačí. Proto se pár zákazníků bouchne po kapse a nechají si své Audi S8 upravit v ABT Sportsline.
Zde se z "obyčejné" S8-čky stane ještě více svalnatá bestie s výkonem 640 koní, kde si můžete vybrat i různé exteriérové ​​a interiérové ​​vylepšení.

Mimochodem, tento výkon přesahuje výkon Audi R8 LMX, což je v současnosti nejvýkonnější sportovní vůz od Audi. 

 

 

ABT také mění originální S8 tlumiče za nové, z nerezové oceli, a aby vám nebylo líto, dostane i nové 21 palcové kola z DR slitiny v barvě Mystic Black pro celkový temnější efekt, protože karoserie auta po této úpravě dostává nový, tmavě černý oblek. Pokud by se vám ale 21 palcová kola zdály příliš velké na naše cesty, k dispozici jsou i 20 palcové ER-C kola v barvách Silver Bullet nebo Gun Metal.

ABT může do tohoto auta hodit i možnost Level Control, která snižuje vozidlo o 25 milimetrů na každé nápravě. Je to opravdu skvělé auto, na model limuzíny až příliš výkonné. Vždyť z 0-100 km/h zrychlí již za 3.7 sekundy!

A to nejméně podstatné na konec - cena za kus se pohybuje kolem 120.000 dolarů, což je asi 2 a půl milionu korun.

 


Zdroj: topspeed.com