Revoluce v leteckém cestování je na dosah

16.4.2019  |  Cestování  |  Autor: Garza

 

Pokud jste z létání nervózní, určitě si letenku na tento zbrusu nový koncept letadla kupovat nebudete. Centrum pro procesní inovace (The Centre for Process Innovation - CPI), založené ve Velké Británii, vyvinulo koncept, který má vymeniť tradiční letadla s malými okénky po bocích trupu. Nahradit je chtějí pořádně futuristicky, a to rovnou pružnými HD panely zabudovanými v stěnách letadla. Ty budou díky kamerám umístěným na vnější části trupu schopné promítat panorama oblohy po celé délce bočních stěn. 

To by umožnilo cestujícím zažít otevřené nebe kolem nich. Tento dechberoucí a nádherný pohled však určitě není pro lidi se strachem z výšek. 
Celá scenérie bude promítána na OLEDových displejích, které budou z ochranných důvodů zpevněné o protekční vrstvu. 
CPI také konstatuje, že rozdíly v světle mohou cestujícím napomoci lépe se přizpůsobit změnám časových pásem, a snižit pocit "Jet lag" (Pásmová nemoc). 

 

 

Kromě inovativního způsobu jak vylepšit zákazníkům zážitek z létání jsou zde i jiné aspekty hovořící ve prospěch tohoto konceptu. Stěny letadla jsou tenčí, ale zároveň i pevnější. Letadlo bude lehčí, a to bude mít za následek sníženou spotřebu paliva a hlavně snížení emisí. Milovníci životního prostředí si právě vydechli. 

To vše je v rovině konceptu, pokud se to však stane realitou, bude to znamenat revoluci v leteckém cestování. 

OLED displeje budou zabudovány i v opěrkách sedaček, zajištujíci cestujúcim maximální komfort a zábavu. A aby toho nebylo málo, pomocí dotykových obrazovek bude cestující schopen získat informace o letu.

 

 


Zdroj: memolition.com