Mansory ještě více zdokonalilo novou Panameru

16.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Již v roce 1987 se Mansory začalo specializovat na zušlechťování exkluzivních a výkonných vozů. V popředí vždy stála optimalizace, která zdůrazňuje sportovní charakter vozu, jakož i změna, která následně individualizují standardní interiéry.

Jelikož nové Porsche Panamera získá na šířce, Mansory na tuto extenzi využívá speciální materiály, jako například ultralehký zpevněný karbon, stejně jako odolné polyuretanové RIM prvky (Reaction Injection Molding, je to speciální proces výroby a tvarování kvalitních automobilových nárazníků, spoilerů a jiných doplňků). Touto úpravou je auto rozšířeno o 70 milimetrů.

 

 

Velké sání zajišťuje optimální přísun čerstvého vzduchu k pohonné jednotce. Samozřejmě kromě senzačního vzhledu se Mansory pustilo i do úpravy motoru, kde se například při 4.8 litrovém motoru zvýšila celková síla a výkon.

Takzvaný Power Packet sestává z modifikovaných turbodmychadel, doplňkové řídící jednotky a mnoho kabelů. Díky těmto úpravám se pod kapotou již neukrývá 520 koňový motor, ale nová, 680 koňová obluda s točivým momentem 900 Nm při 2.000 - 4.500 rpm. 

 

 

Pohon všech kol tedy rozjede autíčko z 0-100 km/h za 3,6 sekundy a maximální dosažitelná rychlost je 315 km/h.

Plně kované 22 palcové disky ve tvaru pavučin dostali rozdílné obutí, a to vpředu s rozměry 263/30/22 a vzadu s rozměry 305/25/22, kde se pneumatiky mimochodem perfektně hodí do rozšířených křídel na zadní nápravě.

 

 

Jak bychom popsali interiér? Dvěma slovy: funkčnost a pohodlí. Hned vám udeří do oka sportovní volant s karbonovou vložkou a hliníkové pedály. Jak jsme již zmínili, auto nevyniká jen sportovním designem, ale z velké části i luxusem.

Téměř všechny komponenty jsou čalouněné kůží profesionály v tomto oboru, je to opravdu požitek si sem vůbec sednout. Nová Panamera se společnosti opravdu povedla.

 


Zdroj: mansory.ch