Podívejte se nebezpečí do očí s Nikem Wallendou

17.4.2019  |  Lidé  |  Autor: Garza

 

Pokud si myslíš, že máš adrenalin v krvi a že ses narodil pro nebezpečný život, tak slez na chvíli z té tříkolky a podívej se nebezpečí do očí s Nik-em Wallendou.

Nik Wallenda je americký akrobat, ale nejznámější je chůzí po laně. Je držitelem devíti Guinness-ových světových rekordů za různé akrobatické kousky. Nik se k tomuto povolání nedostal náhodou. Je už sedmou generací Wallendu, která pokračuje v rodinné tradici. O Nikovi a jeho šílených kouscích se můžete dozvědět více zde nebo zde. Dosud mezi jeho nejdivočejší kousky patřil přechod po laně přes Niagarské vodopády nebo přes Grand Canyon.

To mu však nestačilo. Nik stále vymýšlí divočejší kousky, a to, s čím přišel teď, vám určitě vyrazí dech.

2. listopadu 2014 dokázal ohromit tisíce diváků v Chicagu. Rozhodl se totiž absolvovat výstup po laně upevněném na dvou mrakodrapech. Prvním je 179 metrů vysoká Marina Tower West a druhým je 204 metrů vysoký Leo Burnett building. Ano, Nik nejenže se rozhodl kráčet po laně v absurdní výši, on se rovnou rozhodl pro 19 stupňové stoupání. Tento počin je nesmírně fyzicky náročný.

 

 

Ale protože Nik je adrenalinový nadšenec, řekl si, že jistící lano nebo záchranná síť pod lanem je pro začátečníky, proto se rozhodl celý tento výstup absolvovat bez jediného bezpečnostního opatření. Celé to vysílal Discovery Channel živě, ale samozřejmě s 10 sekundovým zpožděním. To bylo  zamýšleno pro nejhorší dostupný scénář, kterým mohl být pád akrobata.

Pokud si myslíte, že celý tento počin je šílený, počkejte si na třešničku na dortu. Wallenda si po úspěšném absolvování výstupu na Leo Burnett building řekl, že má ještě dostatek energie a tak se vrátil po laně zpět na Marina Tower West. To by ale už šel z vyšší budovy na nižší a to je očividně jen pro amatéry. Proto se to Nik rozhodl absolvovat se zavázanýma očima. Samozřejmě bez jištění.

 

 

To, jak to celé dopadlo, si můžete pustit nyní.

 


Zdroj: youtube.com