Budoucnost cestování v podání talentovaných Slováků

17.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Ano, čtete správně. Létající auto. To, co jsme ještě pár let dozadu pokládali za absolutní výplod sci-fi průmyslu, se stalo realitou. Pokud by se dostal tento vynález do sériové výroby, mohli bychom říct sbohem zácpám a monotónnímu cestování.

Určitě si teď říkáte, že něco tak sofistikovaného a futuristického muselo vzniknout v USA nebo Japonsku. To je ale omyl. O zkonstruování konceptu s názvem AeroMobil 3.0 se postarala společnost AeroMobil, která vznikla na Slovensku. Firma svůj prototyp představila letos na Pioneers festivalu ve Vídni a ten je certifikován Slovenskou Federací ultralehkého létání.

 

 

Předešlá verze, AeroMobil 2.5, dokázala vzlétnout po 20ti letech výzkumu a vývoje. Pouze rok na to byla verze 3.0 připravena na testovací jízdu. Model 3.0 prošel oproti svému předchůdci několika úpravami, ale mezi nejzásadnější patří silnější podvozek, umožňující odlet a přistání i z nerovného terénu a změny v konstrukci křídel, což zas zkrátilo čas potřebný k dostání AeroMobilu do vzduchu.

Není to zatím žádnou alternativou pro rodinný dopravní prostředek. AeroMobil nabízí prostor pro dva pasažéry. Zároveň však nabízí solidní dolet. S tímto dopravním prostředkem byste měli být schopni přeletět na jednu nádrž kolem 700 kilometrů s maximální rychlostí až 200 kilometrů za hodinu. V režimu automobilu nabízí AeroMobil dojezd 875 kilometrů při spotřebě 8 litrů na 100 kilometrů. Maximální rychlost se pohybuje na hranici 160 kilometrů za hodinu.

 

 

Vizí společnosti je učinit cestování zábavnějším a efektivnějším.

AeroMobil 3.0 je stále ve fázi testování v různých leteckých podmínkách a společnost zatím nestanovila cenu, a ani začátek masové výroby jejich prototypu. Zbývá jen doufat, že tento prototyp bude začátkem nové éry cestování.

 

 


Zdroj: aeromobil.com