Prominentní hodinky Bugatti Type 370 jako oslava výročí

17.4.2019  |  Hodinky  |  Autor: rocky

 

Úplně první model hodinek s názvem The Bugatti Type 370 Watch ze spolupráce prestižní automobilky Bugatti a luxusní švýcarské společnosti Parmigiani Fleurier vznikl již v roce 2004. Toto exkluzivní spojení tedy slaví desáté výročí.

Společnost Parmigiani Fleurier proto odhalila limitovanou edici nového modelu hodinek na letošní slavnosti Pebble Beach Concours d'Elegance.

Tento nový model má mnoho futuristických prvků, všimněte si například rám, který byl navržen ve stylu "hodinky pro řidiče", tedy tak, aby řidič mohl sledovat čas i během toho, jak bude mít obě ruce na volantu.

Výrazný design nakloněného ciferníku a neobvykle tvarovaný rám z 18 karátového zlata je založen na kultovním elementu Bugatti, kterým je mřížka ze známého modelu Type 57.

 

 

Co dělá tyto hodinky takovými zvláštními a jedinečnými? Podívejte se na jejich vzhled. Určitě vás zaujalo dvoubarevné zpracování pozadí ciferníku, které kombinuje antracitově šedou základnu vyrobenou z ruthenia s leštěnými růžovozlatými prvky.

Mechanismus s názvem Caliber PF370 je vybaven ručním nátahem, má frekvenci 21.600 VHP a kromě 37 drahokamů se může pyšnit až desetidennou výkonovou rezervou.

 

 

Trojúhelníkové ručičky na ciferníku jsou potaženy luminescenčnou vrstvou. Již několikrát zmiňovaný leštěný rám z růžového zlata měří 32.4 x 52.5 mm a má bezodrazové safírové sklíčko, a rovněž průhledné safírové zadní víčko a boční okénka.

Zadní pouzdro má vyryté sériové číslo a označení "2004-2014 Modèle Unique".

Černý Hermès řemínek je vyroben z pravé telecí kůže a má sponu z růžového zlata. Cena za tento kus je stanovena na částce 430.000 dolarů.