Pohádkový rezort ukazuje, že štěstí se za peníze dá koupit

18.4.2019  |  Architektura  |  Autor: Garza

 

5 hvězdičkový rating, pohádkové okolí a titul "Nejočekávanější nově otevřený luxusní hotel v Asii za rok 2014", ano, všechno tohle nabízí Castle Hotel, Dalian.
Tento pohádkový hotel disponuje 292 pokoji, které nabízejí maximální luxus, ale samozřejmě zadarmo to nebude. Proto se alespoň podívejte, jak to v takovém ultra drahém resortu vypadá.

Celý komplex je laděn ve stylu bavorského hradu a tyčí se na Lotosové hoře v Dalianu, a tedy je přímo nemožné tento skvost přehlédnout. Nádherný výhled na celé město, pohádkové okolí a k tomu ještě i výhled na Žluté moře a celou zátoku Xinghai. Pokud k tomu připočteme, že během svého pobytu budete hýčkaný maximálním luxusem v resortu, který nabízí vše, na co si jen vzpomenete, tak je jasné, že tomuto hotelu absolutně nic nechybí.

Při prvním pohledu na Castle Hotel určitě nebudete mít pocit, že jste v Asii. Připomíná to spíš zámky předěláné na ubytování, jaké je příznačné pro Německo nebo Rakousko.

Pokud se však podíváme blíže, tak uvidíme vliv více architektur, což je pro Čínu příznačné. Zatímco celý zevnějšek je laděn v bavorském stylu, tak v zahradách už je citelný vliv řecké mytologie, protože ji zdobí sochy Poseidona, Afrodity a jiných řeckých bohů. Je to možná trochu škoda, protože celý hotel pak působí jako směs mnoha kultur.

 

 

První, co po vstupu do hotelu uvidíte, je honosná recepce. Dvojité schodiště, do detailu dotažená umělecká díla a zešikmený strop. Ručně vyřezávané mahagonové stoly a perlové ozdoby, to vše vítá zákazníky hotelu. Ti se z recepce dostanou otevřeným prostorem do jedné ze dvou restaurací nebo do salonků, které hotel také nabízí.

 

 

Zatímco Klasický salon je oděn do luxusního sametu a hedvábí nejvyšší kvality a podpírán neoklasickými sloupy se zlatým stropem, tak Aristokratický salon nabízí útulnější prostor, zařízený současnějším a pohodlnějším nábytkem, připomínající spíše prostředí luxusní kavárny.

 

Klasický salon

 

Aristokratický salon

 

Dvě restaurace, první klasická a druhá čínská, nabízejí prvotřídní světovou kuchyni.
Pro znalce, na pátém patře se nachází takzvaný Royal Cellar, což je útulný bar, čapujúci pivo od jednoho z nejstarších pivovarů na světě (založen v roce 1308), Brauererei Dre Kronen. Tento bar je doplněn také obnovenou terasou, která nabízí nádherný výhled na Žluté moře.
Výhledem na moře se pyšní i majorita, a tedy 263 hotelových pokojů. Dokonce i z vnitřního bazénu je výhled na moře. Není se čemu divit, Hotel se pyšní nádherným výhledem z Lotosové hory, a byla by škoda takovou unikátní pozici nevyužít.

 

Royal Cellar

 

Vnitřní bazén 

 

Fórem zábavy je ve městě Dalian dostatek. Pokud jste ale fanouškem víc nóbl zábavy, hotel nabízí bály v obrovské Ball Room. Ta vám okamžitě vyrazí dech svou velikostí a luxusem připomínajícím francouzský styl. Koberce jsou samozřejmě speciálně na zakázku pro tento hotel.

Castle Hotel nabízí všechno a pro každého. Ať už jste milovníkem luxusu, noblesy, sportu, zábavy, tance, hudby, tak rezort ve spojení s nádherným městem Dalian nabízí vše z výše zmíněných věcí. Pobyt v hotelu je určitě zážitkem na dlouhé roky a pokud člověk na to má finanční prostředky, tak rozhodně by neváhal a rád se do něj na "prodloužený" víkend vrátil.

 

Ball Room

 

Restaurace

 

Konferenční místnost

 

Jeden z pokojů

 

Lobby Bar

 

Soukromé místnosti