Nadčasový design a luxus: To je jachta Zahraa

6.6.2019  |  Jachty  |  Autor: Garza

 

Důvodů, proč je fajn být bohatý, je mnoho. Kromě obrovských domů, luxusních superaut a letadel patří k životu milionářů neodmyslitelně také "nechutně" luxusní jachta. Čím dražší a luxusnější, tím lépe.

Italský stavitel luxusních superjacht Admiral Tecnomar tento přepych rád lidem dopřává. Dokazuje to i novým výtvorem Tecnomar Nadar, což je 30metrové ultraluxusní plavidlo oficiálně nazvané "Zahraa". Jedná se o nejmenšího zástupce portfolia této společnosti a hned na první pohled zaujme netradičním vzhledem.

 

Exteriér lodě

Vnějšek lodi je připomínkou minulosti společnosti, ale nabírá jemný nádech budoucnosti, kterým se společnost chce nejbližší roky ubírat. Zahraa je jakýmsi spojovacím mostem mezi minulostí a budoucností firmy Tecnomar.

 

 

"Přinesli jsme spoustu nových elementů, které signalizují směrem k novým modelům, které jsou aktuálně ve výrobě. Z.pohledu designu je Zahraa velkým pokrokem v porovnání se svým předchůdcem Tecnomar Nadar 30s, ale zachovává si i klasické tvary. Jachta působí štíhle a mnohem delší než 30 metrů,"  řekl Giulio Pennacchio, generální ředitel společnosti.

Vnější linie jsou opravdu podmanivé a inovativní. Trup lodě je v bronzové barvě s červenou linií vedoucí podél celé lodě. Snížený trup a prostorná okna umožňující maximální dostupnost světla do kajut a na můstek je velkým pozitivem Zahray.

 

 

Interiér lodě

"Styl a rozložení interiéru jsou totálně odlišné,"  vysvětluje Giulio. "Nemůžete srovnávat Zahrau s ostatními 30metrovými jachtami, protože interiér a kvalita materiálů jsou příznačné pro 40 a 45metrové modely."

Zahraa splňuje požadavky vkusu svého majitele tím, že kombinuje komfort, prostornost a vysoce kvalitní materiály. Výsledkem je unikátní prostorová optimalizace, půvabné linie, sofistikovaný interiér a výborná prosvětlenost.

Hlavní paluba poskytuje útulnost a komfort v atraktivně upraveném baru, samozřejmě mramorovém (přece byste nechtěli, aby se milionář musel dívat na levnější materiály, no ne?) a k tomu jsou k dispozici dvě moderní kožené pohovky. Dále se na hlavní palubě nachází kuchyňka a kapitánský můstek.

 

 

Tento luxusní kolos dokáže pohodlně ubytovat 8 hostů ve dvou kabinách pro hosty, jedné VIP a v majitelově kajutě ve spodní části lodi.

 

 

"Klient chtěl elegantní jachtu, která je sice moderní, ale nechybí v ní klasické elementy,"  řekl Pennacchio. "Požádal o pěkný a velký prostor uvnitř a dostatek komfortu především v obývacím prostoru."

Velkým prostorem uvnitř lodi ale neutrpěla ani paluba. Ta poskytuje dostatek prostoru pro relaxaci a pohostinnost v kruhu přátel. Lehátka a jacuzzi jsou samozřejmostí. Plusem je i velký stůl, který dokáže pohodlně pohostit až 10 lidí.

No kdo by takovou "loďku" nechtěl, že?