Vzdušné divadlo, při kterém ztratíte řeč

19.4.2019  |  Lidé  |  Autor: Garza

Viděl jsem již mnoho šílených kousků od skydiverů, ale to, co dokázali borci z týmu Betsafe, hraničí s nemožným.

Bjørn Magne Bryn, který skákal z helikoptéry padákem, a Espen Fadnes, který se dlouhodobě věnuje létání v takzvaném wingsuit, dokázali něco, při čem i ostatním profesionálům z jejich branže naskočí husí kůže.

Trik, který oba nazvali The Wingsuit Flying Carpet (tedy létající koberec), trénovali přes dva měsíce. V praxi se jedná o cosi téměř nemožného. Tento trik kromě dokonalých povětrnostních podmínek vyžaduje dokonalé načasování a souhru obou sportovců. Po dvou měsících tréninků a příprav jim v srpnu 2014 vyšly dokonalé podmínky - bezvětří a nádherný slunečný den (ne ten od Žbirky).

A tak nebylo na co čekat. Espen si na kopec poctivě vyšlápl, oblékl si wingsuit a nezbývalo mu nic jiného než čekat. Bryn to měl o něco jednodušší. Jeho vyvezla do vzduchu helikoptéra a stačilo už jen skočit. Po skoku byla řada na Espenovi, který se podle vlastních slov bál i mrknout, aby mu neutekl ten správný moment. Pak začala ta náročná část. Sladit se ve vzduchu. Oběma borcům se to nejenže podařilo, ale Bjørn dokázal na Espenovi plachtit 20 sekund.

Po úspěšném přistání nastala vlna euforie, protože sám Espen Fadnes uvedl: "We honestly never thought we would make it. But we did it. We even did it on the first try!"  Tudíž je jasné, že úspěch překvapil i samotné zúčastněné.

My můžeme jen nevěřícně kroutit hlavou při pohledu na tento kousek.

 


Zdroj: youtube.com