Hublot představuje novinku z "magického" zlata

19.4.2019  |  Hodinky  |  Autor: Garza

 

Společnost Hublot je rozhodně synonymem úspěchu a kvality. Není divu, vždyť patří mezi elitu ve výrobě hodinek. O tom vás přesvědčí i jejich nejnovější počin: The Big Bang Unico "Magic Gold".

Hodinky vznikly spojením známého materiálu Magic Gold, který má společnost Hublot patentovaný (jedná se o jediné nepoškrabatelné 18karátového zlato), a ikonického designu The Big Bang s jeho vlastním chronografem Unico.

 

Chronograf Unico

 

Magic Gold (tedy magické zlato) má svůj název ze zcela konkrétního důvodu. Ono to svým způsobem je menší zázrak. Jedná se o vůbec nejtvrdší zlato na světě, které lze upravit pouze pomocí diamantů.

Jeho odolnost dosahuje až 1000 bodů ve Vickersově testu - právě to je důvod, který eliminuje slabou stránku zlata. Tou je jeho snadná poškrabatelnost. Pro lepší srovnání - klasické 18karátové zlato dosahuje kolem 400 bodů a odolná ocel kolem 600 bodů.

V listopadu 2011 byl unikátní způsob výroby Magic Goldu představen a patentován. Společnost Hublot, která disponuje nemalými zdroji, udělala vše pro to, aby si ve vlastní režii dokázala toto "magické" zlato vyrobit. To se jim daří díky jejich high-tech slévárně Nyon Manufacture, která je schopna zpracovávat kovy pod vysokým tlakem.

Tento bezpochyb revoluční materiál je spojením 24karátového zlata a nejnovějších high-tech materiálů, které si pochopitelně společnost nechává pro sebe. Celá slitina dokáže vzniknout jedině díky nejmodernějším technologiím a materiálům, a proto je její výroba pořádně nákladná. Není tedy divu, že cena bude šplhat do trojmístných hodnot (v.dolarech samozřejmě).

 

Součásti slitiny

 

Pokud na to ale někdo má finanční prostředky, tak rozhodně bude spokojen. Tyto hodinky jsou unikátní, v barevném provedení, které hned vzbudí zájem, a mechanicky jsou odolné a spolehlivé. Ale co jiného se dalo čekat od takového giganta, jakým je Hublot?
Musíte uznat, že je to trochu lepší než vaše G-Shocky.

 

Výrobní proces - je sám o sobě "divadlem"

 

Výsledek, který stojí za to


Zdroj: hublot.com