Stylový dům v Sydney s výhledem na moře

19.4.2019  |  Architektura  |  Autor: rocky

 

Novodobá moderní vila, kterou právě vidíte, dostala název Clovelly House. Nachází se v Austrálii ve městě Sydney s.dobrým výhledem na oceán. Projekt Clovelly House navrhovala společnost Rolf Ockert Design, z níž se k projektu vyjádřili i architekti. Prozradili, že poté co majitelé uviděli některá díla od této společnosti, tak ji požádali o návrh nového domu v této přímořské oblasti. Dříve žili několik let v jednoduché chalupě.

Proces návrhu projektu byl komplexní a stál hodně námahy. Proč?

Zaměřit se na jedinečnou polohu tehdy teprve navrhovaného domu s naplánováním ideálních základů a přirozeného světla do konečného výsledku stavby bylo dost namáhavé. V konečné fázi se však vyvinul vynikající finální plán domu, který umožňuje velkolepý výhled na moře se spoustou prostoru a zároveň ani sousedům nepřekáží ve výhledu.

 

 

Materiály, které byly použity na výstavbu, byly vybrány z mnoha důvodů. V první řadě musí být odolné proti silným solím, které se do prostoru stále dostávají. Užší škála barev příznačná pro pobřeží jako například šedá, červená, modrá a zelená dominuje na celém prostoru domu.

Výsledek interiérového designu se opírá o málo prvků, hlavně o silný surový beton od vnější stěny až po strop obývacího pokoje. Materiál střechy je adekvátní tamnímu počasí, jedná se o zinek. Samozřejmě všude vystupují skla, hlavně kvůli průhlednosti a eleganci domu.

 

 

Vila Clovelly House je příkladem současné architektury, která odráží styl novodobého designu architektonické společnosti opírající se o kvalitní materiály, jednoduché barevné provedení, ale především velmi kvalitní práci, která si zaslouží respekt. Vždyť sami můžete vidět výsledek, který stojí za to.

Dámy a pánové, takto vypadá vysněný dům u moře.

 


Zdroj: adelto.co.uk