Mickey Rourke po 20 letech opět v ringu

20.4.2019  |  Sport  |  Autor: Garza

 

Hollywoodského herce Mickeyho Rourkea možná znáte. Je známý hlavně díky filmům jako Wrestler, Expendables, Sin City nebo dokonce i IronMan 2. Málokdo však o něm ví, že za mlada to byl boxer. Dokonce i úspěšný. 

Během amatérské kariéry má skvělou statistiku 27 výher a pouze 3 prohry. Během své profesionální kariéry stihl 8 zápasů, z toho 6 vyhrál a 2 skončily nerozhodně. To je sice dost úspěšná historie, ale bylo to více než 20 let dozadu. Proč to tedy píšu teď, v roce 2014? Jednoduše proto, že Mickey se ve svých 62 letech rozhodl, že si ještě nasadí boxerské rukavice pro exhibiční zápas.

 

 

Rourke vstoupil do ringu po 20 letech, což chce určitě velkou dávku odvahy, a když přidáme fakt, že se postavil proti 29letému soupeři, dalo by se polemizovat o hercově duševním stavu. Zápas se odehrál v Moskvě a Mickeyho soupeřem byl Elliot Seymour. 33letý věkový rozdíl je i pro bývalého profesionálního boxera příliš vysoký, a proto dostal za soupeře Seymoura, který má žalostnou statistiku 1 výhru a 9 proher.

Najednou začínáte litovat Seymoura, že? A máte i proč: po dvou kolech mu Mickey ukázal, jak se boxovalo za jeho časů, a Seymoura poslal k zemi.

 

 

Rourke tento zápas bral vážně, v přípravě zhubl 16 kilo a přiznal, že box mu pomohl vypořádat se s osobními problémy.
"I've got some things going on in my life so that [boxing has] sort of saved me from myself," řekl v rozhovoru. "And for a man like me, it's better to live in fear than go on in shame."

Tak co, chtěli byste mít v 62 letech takovou formu, nebo raději budete vysedávat před televizí a nadávat na politiku?

 


Zdroj: youtube.com