Luxus a elegance, to je Mercedes-Maybach S Class

20.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Na světové premiéře v Guangzhou a na prezentaci v Los Angeles byl představen nový projekt společnosti Mercedes-Benz. Jedná se o Maybach S-Class a byl představen víceméně simultánně na dvou klíčových trzích pro společnost Mercedes: USA a Čína. Rozdíl v představení v Číně a USA byl jen pár hodin.

"The history of prestige vehicles made by Daimler extends back to the earliest days of the motor car. We have now commenced a new chapter with the Mercedes-Maybach S-Class," poukazuje Ola Källenius, člen Division Board společnosti Mercedes-Benz zodpovědný za prodej. Tvrdí, že historie prestiže jejich automobilů sahá k samotnému začátku automobilů a že právě započali novou kapitolu novým Mercedes-Maybach S-Class.

Vlajkovou loď v oblasti prestiže a komfortu dosud představovala pro německou automobilku vždy právě třída S. Teď ale spoluprací s automobilkou Maybach (která spadá pod Mercedes-Benz) udávají nové standardy v tom nejluxusnějším segmentu. Pokud ses dosud vyvážel ve třídě S a pyšnil ses nejpřepychovějším produktem tohoto německého giganta, tak to je pro tebe špatná zpráva. Můžeš šetřit na nové auto. 

 

 

Mercedes-Maybach není samostatná značka. Jedná se o podznačku, která má v budoucnu v plánu produkovat klasické modely Mercedesu v ještě exkluzivnější formě. Tím, že se bude jednat o vrchol luxusu a exkluzivity, je jasné, že automobily této podznačky budou cílené na tu nejbohatší vrstvu spotřebitelů. Prvky jako extra prostor s bohatým a prestižním interiérem budou automobily Mercedes-Maybach odlišné od klasických produkčních kusů společnosti Mercedes.

Co se týče exteriéru, tak Mercedes-Maybach S-Class kombinuje styl, exkluzivitu a jasnou snahu o nadřazenost. Toto vozidlo přináší komfortní styl ve výjimečném obalu. Spolu s rozšířeným rozvorem nabízí sílu a dynamiku. Protože se ale nadále jedná o třídu S, tak klasické rysy této přepychové třídy jsou zachovány.

 

 

V interiéru bude cestující obklopen nejmodernějšími technologiemi, pohodlím a zároveň pocitem maximálního bezpečí. S.jeho designem, prvotřídními materiály a stylovými prvky toto vozidlo ztělesňuje eleganci. Potah bude převážně z.pružné nappa kůže, což je typický prvek pro modely značky Maybach. Dalším speciálním prvkem jsou analogické hodiny IWC zabudované do palubní desky.

 

 

Nejlepší z modelů ponese označení Mercedes-Maybach S 600. Je to 12 válec biturbo a má výkon 530 koní. Zrychlení z.0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost má limitovanou na 250 km/h.
Mercedes-Maybach S-Class nemá přímé konkurenty, protože je postaven nad třídu S, ale nepatří do segmentu ultra luxusních automobilů.

Prodej této novinky je naplánován na duben 2015 a bude stát kolem 200.000 dolarů.