Ferrari FXX K, monstrum z horoucích pekel

21.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Jedno z nejrychlejších a nejsilnějších superaut je bez pochyb Ferrari LaFerrari. Auto, které je snem nejednoho člověka, se stalo za krátký čas ikonou výkonu a designu. LaFerrari, které nabízí tak drastický výkon a parametry, návrhářům z.Ferrari nestačilo. Na otázku, jak z jednoho z nejrychlejších superaut dostat ještě vyšší výkon, si sami poskytli odpověď v.podobě Ferrari FXX K. To bude veřejnosti poprvé ukázáno příští víkend na okruhu Yas Marina ve městě Abu Dhabi.

 

 

Jak už název napovídá, FXX K je produktem projektu XX značky Ferrari, který je pro automobilový svět zcela unikátní. Ve zkratce: společnost si najde super bohaté automobilové fanatiky, kterým následně prodá nadupané prototypy, které však nikdy neopustí stáje Ferrari. Auta s označením XX nejsou legální na provoz na běžných silnicích. Majitel auta může na tomto stroji jezdit pouze na okruhu pod drobnohledem Ferrari, následně mu ho italská společnost udržuje a spravuje jeho jménem.
Program začal s FXX vycházející z Enza, následně přišla 599XX vycházející z Ferrari 599 a konečně zde máme upraveno LaFerrari přímo z horoucích pekel.

 

 

Stejně jako LaFerrari, tak i FXX K je hybrid, ale i benzínová V12 a elektrický motor byly doladěny na vyšší výkon. To přineslo neuvěřitelný výkon o hodnotě 1035 koní, což je oproti 949 v základním modelu LaFerrari nárůst o 86 koní. Samozřejmě tenhle model nelze vzít na projížďku městem, nemůžete ho dokonce vzít ani pryč od Ferrari. V praxi si majitel tohoto superauta koupí pouze právo na jízdu vozem po okruhu a v ceně má i servis přímo od společnosti Ferrari.

Pokud byste se zajímali o cenu, musím vás zklamat. Jeho cena není a ani nebude společností zveřejněna. Stejně jako u jiných unikátních modelů italského Ferrari, tak i v případě FXX K nepůjde o "zavolejte nám", ale o "my zavoláme vám" situaci. Společnost Ferrari si v tomto případě svého zákazníka vybere sama.

Tak co, už čekáte na telefonát? Italská předvolba je +39, tak good luck.

 


Zdroj: theverge.com