Ohromná scenérie polárních září ve dvou zemích

21.4.2019  |  Cestování  |  Autor: rocky

 

Pokud jste někdy přemýšleli nad výletem na Island nebo do Grónska, toto video vás ještě více naladí, abyste se rovnou sbalili. Joe Capra vytvořil video "Two Lands - Greenland | Iceland", které je výsledkem 10denního natáčení pro společnost Panasonic.

Čtyři dny z toho se natáčelo na Islandu (konkrétně v oblastech Snæfellsnes Peninsula, Kirkjufell a Grundarfjordur) a dalších šest dní v Grónsku (Russell Glacier, Greenland icecap a Disko Bay).

V "timelapse" videu můžete vidět fascinující záběry polární záře, kterou v našich končinách asi neuvidíte. Kameraman Joe poznamenal, že na Islandu i v Grónsku převládala extrémní zima a chtělo to velké odhodlání a pevnou vůli, aby seděl více než 8 hodin v mrazivé noci. Rovněž ani kamery nemají rády chlad. Naštěstí žádná z kamer nezamrzla, a tak nám mohl přinést tyto okouzlující záběry, které byly mimochodem natočeny v mimořádně vysokém rozlišení 4K Ultra HD.

Joe měl štěstí, že mu vyšlo počasí, protože polární záře, a obzvláště aurora borealis, se jen velmi těžko zachycuje na digitální techniku během špatných povětrnostních podmínek.

To, co se však podařilo Joeovi, je neuvěřitelně půvabné. Dlouhé hodiny strávené natáčením, úpravou a mrznutím v ledové noci se vyplatilo - viz video níže.

 

Two Lands - Greenland | Iceland from SCIENTIFANTASTIC on Vimeo.