Serene, jachta posouvající hranici přepychu

21.4.2019  |  Jachty  |  Autor: Garza

 

Serene je 134metrová jachta postavená v roce 2011 prestižní společností Fincantieri. Jedná se o motorovou jachtu. Není to však obyčejná jachta, jde o jednu z 10 největších jachet, jaké kdy byly postaveny, a zároveň o jednu z nejlepších v oblasti technologií.

Tým společnosti Fincantieri Yachts vytvořil unikátní projekt s převratným konceptem designu s názvem Espen Oeino. S tímto designem byly vytvořeny některé z nejznámějších jachet. Serene představuje vstup Fincantieri na exkluzivní sektor. Konstrukce této jachty byla možná díky odbornosti společnosti, kterou získala konstruováním sofistikovaných, vysoce inovativních plavidel. Ty jsou kombinací pronikavého designu a nejmodernějších technologií.

 

 

Společnost Fincantieri si pro vstup na nový segment vyčlenila podstatně větší rozpočet za účelem nabídnutí ještě vyššího levelu kvality, designu a stylu. Projekt Serene jim jednoznačně vyšel podle jejich představ a díky nově nabytému know-how jim zaručil projekty do budoucna.

Tenhle kolos se skládá ze 7 pater, z nichž je každé postavené s ohledem na maximální luxus a zároveň bezpečnost cestujících. Na jachtě takovéto velikosti samozřejmě nesmí chybět heliport (v tomto případě rovnou dva) a hangár. Na palubě najdete i velký bazén naplněný mořskou vodou. Bonusem je ponorka, která se ponoří až do hloubky 100 metrů (to ve svém víkendovém člunu nenajdeš).

 

 

Jachta nabízí enormní prostor o rozloze 4500 metrů čtverečních, z toho až 2700 metrů čtverečních je navržených v super luxusním designu od Pascale-a Reymond-a z Reymond Langton Design (jedná se o jednoho z nejvyhledávanějších návrhářů v odvětví).

Serene je navržena pro 24 hostů, kteří se pohodlně ubytují ve 12 kajutách. Jedna z nich je majitelova, jedna je VIP kajuta a 10 ložnic.

Nadčasový design, nádherný nábytek, zařízení a přepychové sedačky v obývacích částech vytvořily elegantní a pohodlnou atmosféru.

S rychlostí 15 uzlů (cca 28 kilometrů za hodinu) a maximální rychlostí 20 uzlů (37 kilometrů za hodinu) je jachta Serene perfektní kombinací výkonu a komfortu.