Wanderers: budoucnost vesmírného cestování

22.4.2019  |  Cinema  |  Autor: Garza

 

Lidstvo je z vesmíru už staletí v úžasu a stále nás udivuje. Naše touha po pochopení neznámého se stala hybnou silou a hlavní myšlenkou vesmírných misí a letů. Kromě samotných vědců, kteří nás přímo informují o nových objevech, jsou to právě producenti a spisovatelé, kteří nám ne-astronautům nabízejí jejich pohled, jak by mohla vypadat budoucnost vesmírného cestování. Tato díla jsou sice pravděpodobně pořádně zkreslená, ale koho to trápí? Vždyť kdo by pohrdl pořádným sci-fi?

"There is a lot of imagery from the Solar System sent out from space by robots," řekl umělec Erik Wernquist, který je autorem krátkého filmu Wanderers. Jeho snahou bylo prostě poskytnout pohled na budoucnost vesmírných dobrodružství svýma očima.

"When I see images from space and read about those places, I always fantasise about what it could be like for a human to be there - to feel the gravity on Titan, or the wind in the atmosphere of Saturn, for example," řekl pro magazín Wired. V podstatě se jedná o člověka s velkou představivostí, který při každém záběru z vesmíru fantazíruje, jak by to vypadalo, kdyby se tam nacházel člověk.

"I thought it would be interesting to use those images and put people or traces of people into them. I wanted to help visualise the scale of those places and illustrate what I think it would to be like to actually be there."

Toto video vzniklo z reálných záběrů, které zachytily roboty a družice společnosti NASA. Wenquist je jednoduše pouze digitálně předělal a vložil do nich lidi. Tak se podívejte, jak by to vypadalo v odlehlejších koutech naší nádherné galaxie, kdyby vám bylo umožněno se tam dostat.

 

 


Zdroj: wired.co.uk