Farma přímo pod Londýnem? Přesvědčte se sami

22.4.2019  |  Věda  |  Autor: Garza

Londýn je metropolí Británie a najdete v ní téměř vše. No to platí i o podzemí pod Londýnem. Co byste si pomysleli, kdybych vám řekl, že přímo pod Londýnem se nachází menší farma na mikrozeleninu? Věřili byste tomu, nebo byste sháněli číslo na psychiatrii? Toto video vám dokáže, že to možné je.

Přímo pod londýnským Clapham Common se nachází malá farma, která produkuje mikrozeleninu pro restaurace. Projekt byl vytvořen a zprovozněn začátkem tohoto roku a jeho hlavním cílem je snížit spotřebu vody na zavlažování a stopy uhlíku v jídlech, které běžně obyvatelé Londýna konzumují.

V tomto krátkém videu nás producentka Elvina Nevardauskaiteová vezme 10 metrů pod samotný Londýn a odhalí nám místy strašidelnou, ale rozhodně inovativní farmu. Tato farma se nachází v protibombovém úkrytu, který byl naposledy využíván během druhé světové války. Rostliny jsou tam pěstovány použitím LED lamp a nejsou vystaveny vlivu počasí. Na rozdíl od většiny klasických farem využívá hydroponický systém a to má za následek snížení potřebného množství vody až o 70 procent. Tvůrci jsou Steven Dring a Richard Ballard.

Na to, jak to celé vypadá, se podívejte ve videu níže.

 


Zdroj: youtube.com