Grandiózní čtyřdveřové SUV kupé od Mercedesu

22.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Nebylo to tak dávno, co jsme se v tomto článku těšili na další krok ke zhotovení ohromující novinky od Mercedesu a konečně tu máme to, co jsme nadšeně očekávali.

GLE Coupé je nový model automobilky Mercedes-Benz, který je odpovědí na jeho kolegu od BMW. Ano, jedná se o BMW X6. I když přišel až po šesti letech od uvedení X6tky na trh, je svým způsobem výjimečný.

Mimochodem, označení GLE se začne používat již brzy a nahradí dosavadní označování třídy "M", které zaniká. GLE Coupé je tedy nový model M-ka se siluetami čtyřdveřového SUV kupé a hned je k dispozici i jeho sportovní verze GLE 450 AMG.

I když se vám to možná na první pohled nezdá, nové GLE měří na délku o 10 cm více než M. Ubylo naopak na výšce, kde oproti svému předchůdci ztratilo 6 centimetrů.

 

 

Hlavně světly nám zezadu tento krásný brouček trošku připomíná nové S Coupé. Co se týče designu, tak 20palcová kola jsou samozřejmostí, ale pro ty, kterým to nestačí, budou k dispozici i disky o velikosti 22 palců. 

Ve výbavě nechybí žádný z bezpečnostních systémů Mercedes-Benz včetně PRE-SAFE® Brake, což je systém automatického brzdění vozidla s detekcí chodců; dále nechybí ani Cross-Traffic Assist. Nebojte se, při parkování s tímto autem se nemusíte otáčet a dívat přes tři hlavy natěšených cestujících na zadních sedačkách, svůj prostor pro zaparkování auta můžete klidně sledovat přes 8palcový TFT displej.

Jak jsme již zmínili výše, k dispozici bude sportovní verze GLE 450 AMG s benzínovým motorem o výkonu 270 kW (cca 360 koní), no kromě ní se však tato mašina bude prodávat i s motorem o výkonu 245 kW s označením GLE 400 4Matic a také je k dispozici třílitrový 6válcový diesel GLE 350d 4Matic s výkonem 190 kW. Novinkou ve všech třech modelech bude 9stupňová převodovka 9G-Tronic s pohonem obou náprav.

Tak co, jaký máte názor na tuto povedenou "stuttgartskou X6tku"?

 


Zdroj: autoblog.com