Unikátní projekt vám ukáže budoucnost letišť

23.4.2019  |  Architektura  |  Autor: Garza

 

V roce 2018 budeme svědky naprosté reformy v pojetí klasické architektury komerčních letišť. Bude jí singapurské letiště Jewel Changi. Letiště, které je momentálně ve výstavbě, bude po dokončení železno-skleněnou bio strukturou, která zkrášlí Singapur a zvedne úroveň luxusních letišť na zcela nový level.

Už jsme si zvykli, že letiště všude na světě nabízejí luxusní restaurace, drahé obchody a podobně. To není nic převratného. Ale projekt letiště Jewel Changi je zcela unikátní. Má to být žijící les uzavřený v budově. Budou tam stromy, rostliny, keře a vše zelené, co si jen umíte představit. Vegetace se bude rozprostírat na pěti unikátních patrech. Obrovský vodopád přímo uprostřed letištní haly? Ať se líbí, bude i to.

 

 

Z parkoviště bude komplex o rozloze 134 000 metrů čtverečních, kde cestující najdou obchody, restaurace a také prostory pro odpočinek a pohodu. A k tomu všemu kino přímo na letišti. To už nebude takové nudné čekání na letadlo na chladné podlaze, co? Volně létající motýli, zahrady plné orchidejí a dokonce i obrovské hřiště plné skluzavek a jiných zábavních atrakcí.

Projekt je sice pouze ve výstavbě, ale toto letiště už teď vyvolalo vlnu obdivu a nadšení a odborníci nešetří ani oceněními jako letiště roku a jinými prestižními cenami. Vodopád, který se bude v tomto komplexu nacházet, bude svou velikostí 40 metrů největším vnitřním vodopádem na světě. Bonusem bude 130pokojový hotel Yotel.

 

 

Jde o opravdu unikátní projekt, který zpříjemní cestujícím hodinové čekání na lety. Vždyť uznejte, pokud to bude vypadat jako na těchto obrázcích, tak pobyt na takovém letišti byste ani nechtěli ukončit a cítili byste se jako na dovolené. Myslím, že toto letiště by ocenil i Tom Hanks ve filmu Terminál.

My si můžeme jenom přát, že k nám se něco takové dostane ještě v tomto tisíciletí. Proto se alespoň pokochejte pohledem na snímky.