Limitovaná Ferrari Sergio na oslavu 60. výročí spolupráce

23.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

S limitovanými edicemi od Ferrari se jako by přetrhl pytel. Nedávno to byl model FXX K a nyní přišel italský "hřebec" s novinkou. O její design se postarala italská designérská společnost Pininfarina, a pokud byste měli pocit, že nevíte, co s penězi a chcete vlastnit unikát, tak mám špatnou zprávu. Těchto aut bude vyrobeno pouze 6, ale všechny už mají své majitele.

Ferrari Sergio. Pro někoho zvláštní název. No pro společnost Pininfarina má obrovskou sentimentální hodnotu. Je to pocta Sergiovi Pininfarinovi, člověku odpovědnému za uzavření dlouhotrvající spolupráce​ s Ferrari.

Není to vůbec náhoda, že tato limitovaná edice vychází právě teď. Důvodem je oslava 60. výročí spolupráce obou společností. Ferrari Sergio je dost netradiční automobil, jehož hlavním úkolem je oslavit ducha a primárně hodnoty Pininfarina. Každý jeden element, z něhož se Sergio skládá, je zaměřen na výkon.

 

 

Už při prvním pohledu na tento vůz vidíte, že se jedná o roadster. Celý design je sportovně laděný a každý jeden detail vám dává najevo, že s tímto autem si užijete spoustu zábavy a adrenalinu. Vždyť kvůli čemu jinému by si někdo kupoval Ferrari, ne?

Výkon Ferrari Sergio je opravdu úžasný. Obsahuje nejmodernější technologické vymoženosti, které ve Ferrari najdete. Je poháněn V8-čkou, která tomuto hřebci dává až 605 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za příjemné 3 sekundy.

Ferrari Sergio je snahou odkázat na výtvory Pininfarina v 60. a 70. letech minulého tisíciletí. Jako tomu je u modelů společnosti Ferrari zvykem, tak ani Sergio není pouze vydovádění se skupiny designérů. Sergio je dokonalým spojením funkčnosti a estetiky. Ani jedna externí součást tohoto auta nebere ohled pouze na jeden z těchto aspektů. Všechno má své místo, jak z hlediska designu, tak z hlediska posílení výkonu.

 

 

U Ferrari jsme si již zvykli, že cenu jejich limitovaných modelů se málokdy dozvíme. Všech 6 modelů mělo už dopředu své majitele a každý jeden kus byl nastaven podle individuálních požadavků. V Maranellu si nakonfigurovali interiér podle svého vkusu a představ, no samozřejmě s odsouhlasením Ferrari. Krejčovský ateliér v Maranellu nabízí enormní škálu barev a materiálů.