TOP 10 nejlépe placených hudebníků za rok 2014

23.4.2019  |  TOP  |  Autor: rocky

Rok se nám pomalu chýlí ke konci a my se můžeme podívat na souhrn nejúspěšnějších lidí z oblasti muziky. Magazín Forbes sestavil žebříček nejlépe vydělávajících hudebníků za celý rok a částky jsou opravdu ohromné. Vzpomeňme nejlepších deset.

 

 

 

#10 Toby Keith: 65 milionů dolarů
Toby je country zpěvák, který se k takovému číslu dopracoval i díky své vlastní nahrávací společnosti, vlastnímu likéru Wild Shot a také síti restaurací.

 

 

#9 Calvin Harris: 66 milionů dolarů
"The rise of dance music has been astronomical in the last three years, and I happened to be in the right place at the right time," vyjádřil se sám Calvin ke svému bohatství.

 

 

#8 Paul McCartney: 71 milionů dolarů
I tento bývalý člen kapely Beatles dokazuje, že věk je jen číslo. Ve svých 72 letech stále koncertuje, a to vůbec ne za almužnu. V jednom městě dokáže vydělat i přes 3 miliony dolarů.

 

 

#7 One Direction: 75 milionů dolarů
Tato britská popová skupina složená z pěti členů vydala album Midnight Memories, které se proslavilo po celém světě. Není divu, že se objevila v tomto žebříčku. Také mají enormně velké sumy z koncertů.

 

 

#6 Justin Bieber: 80 milionů dolarů
I když má tento mladý muž za sebou několik skandálů včetně proslulých rozchodů nebo různých bitek, neuškodilo mu to na popularitě. Například poslední turné mu pomohlo vydělat až 80 milionů za rok 2014.

 

 

#5 Bruce Springsteen: 81 milionů dolarů
Pokud jste takové velké jméno jako Bruce Springsteen, nepotřebujete vydávat ani nová alba na to, abyste mohli vydělat obrovské peníze. Jednoduše stačí koncertovat a ono to už nějak přijde samo.

 

 

#4 Bon Jovi: 82 milionů dolarů
Skupina Bon Jovi, kde je hlavním vedoucím zpěvákem Jon Bon Jovi, si začala získávat přízeň fanoušků rockové hudby již v 80. letech 20. století. Fanoušky si stále získávají a to potvrzuje i číslo, které vyjadřuje jejich vydělanou částku.

 

 

#3 The Eagles: 100 milionů dolarů
The Eagles je americká rocková skupina, která vznikla počátkem 70. let v Los Angeles. Tak jako Bon Jovi, ani The Eagles neztrácejí fanoušky, ale právě naopak.

 

 

#2 Beyoncé: 115 milionů dolarů
Je jedinou ženou v tomto seznamu. Světové turné Mrs. Carter dovedlo Beyoncé na druhé místo v tomto žebříčku, ale samozřejmě to nebyl jediný zdroj jejích příjmů, protože vydala album, o kterém vůbec nemluvila, až jím nakonec udělala obrovský boom v hudebním průmyslu.

 

 

#1 Dr. Dre: 620 milionů dolarů
První místo nejlépe vydělávajících hudebníků za rok 2014 obsadil Dr. Dre. Tím, že společnosti Apple prodal jeho Beats, vydělal astronomickou částku, která ho dovedla na první místo a úplný vrchol nejlépe vydělávajících muzikantů.

 


Zdroj: forbes.com